Technopat'ta İkinci El Kategorisi Dışında Yapılan Alışverişte Yaşanan Sorun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oyun satan arkadaş için yazıyorum.

Olay mahkemeye taşınır ve gerçekten sonuç olarak bilişim sistemlerini kullanarak dolandırıcılık yaptığınız ispatlanırsa, bu olay nitelikli dolandırıcılıktır ve ciddi cezai yaptırımları vardır. Siz bilirsiniz.

Eğer bana aynısını yapmış olsaydınız o parayı sizden adli yollarla söke söke alırdım.

Mağdur olan arkadaşlar için de, neden burada uğraşıyorsunuz. Gidin en yakın savcılığa, elinizde olan bütün bilgi ve belgeler ile. Kendisi uğraşsın. Tebligat giderleri, avukat ücreti, mahkeme masrafları vb ödediğinde aklı başına gelir.

Adaletin bir ayağı topal olsa da er geç yerini bulur.

Oyun satan arkadaş için yazıyorum.

Olay mahkemeye taşınır ve gerçekten sonuç olarak bilişim sistemlerini kullanarak dolandırıcılık yaptığınız ispatlanırsa, bu olay nitelikli dolandırıcılıktır ve ciddi cezai yaptırımları vardır. Siz bilirsiniz.

Eğer bana aynısını yapmış olsaydınız o parayı sizden adli yollarla söke söke alırdım.

Mağdur olan arkadaşlar için de, neden burada uğraşıyorsunuz. Gidin en yakın savcılığa, elinizde olan bütün bilgi ve belgeler ile. Kendisi uğraşsın. Tebligat giderleri, avukat ücreti, mahkeme masrafları vb ödediğinde aklı başına gelir.

Adaletin bir ayağı topla olsa da er geç yerini bulur.
Yaşı küçük olduğu için ilerde sorun yaşamamısını istiyoruz ama kendisi bunu istiyor. Vereceğiz galiba. İadeye de yanaşmıyor.

Enteresan bir konu gerçekten satıcı kendinin haklı olduğunu nasıl düşünüyor algım yetmedi. Adrwx isimli satıcının etik olarak paraları iade etmesi gerek. Alıcıların da bu saatten sonra satıcının laf ebeliği ile uğraşmayıp konuyu resmi makamlara ulaştırmaları gerek. Resmi kanallardan bir sonuç çıkar mı bilemem ancak en azından elini kolunu sallayarak insanları mağdur edemeyeceğini anlaması gerek.

Enteresan bir konu gerçekten satıcı kendinin haklı olduğunu nasıl düşünüyor algım yetmedi. Adrwx isimli satıcının etik olarak paraları iade etmesi gerek. Alıcıların da bu saatten sonra satıcının laf ebeliği ile uğraşmayıp konuyu resmi makamlara ulaştırmaları gerek. Resmi kanallardan bir sonuç çıkar mı bilemem ancak en azından elini kolunu sallayarak insanları mağdur edemeyeceğini anlaması gerek.
Para yok ortada. 3-4K yandı 3-4k da sözde iade var 6k zarar.

Para yok ortada. 3-4K yandı 3-4K da sözde iade var 6K zarar.

Recep hocamında dediği gibi bu bizi ilgilendirmez. Paramızı iade edecek misin etmeyecek misin?

17 yaşındaki bir çocuk %90 indirimli bile satsa almam. İnsan bir düşünür bu değirmenin suyu nereden geliyor diye. Kaldı ki yok siber suçlar devlet falan diye hevesli hevesli kendi zihnindeki ben bir hackerım ve yasa dışı işler yapıyorum imajını anında göz önüne sermiş. Üzgünüm ama bile bile lades olmuşsunuz geçmiş olsun umarım sonuca bağlanır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı