Technopat'ta "indirimli oyun" adı altında dolandırıcılık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bakacağım hocam dediğim gibi isterseniz maile IBAN yollayın bana fark etmez. Mod ekibi de inceleyebilir sıkıntı yok.

Konu sahibinin mağduriyeti giderilsin bu konuyu da raporlayıp sildirebilir. Benim konunu üzerine gitme sebebim vakt-i zamanında bu Steam bakiye satışları, hediye vb. işleri hep sorun çıkarır dememe rağmen kesin önlem alınamasından sebep.

Foruma "5000 TL bakiyem var nasıl nakite çevirebilirim?" diye konu açanlara da potansiyel dolandırıcı gözüyle bakıyorum. Çünkü hemen altına millet zıplıyor "bana şunu at Steam adresim bu vb. vb." sonra geliyorlar "ühü ühü dolandırıldım" diye. Kurunun yanında yaş da yanabiliyor biliyorsun.

Konu sahibinin mağduriyeti giderilsin bu konuyu da raporlayıp sildirebilir. Benim konunu üzerine gitme sebebim vakt-i zamanında bu Steam bakiye satışları, hediye vb. işleri hep sorun çıkarır dememe rağmen kesin önlem alınamasından sebep.

Foruma "5000 TL bakiyem var nasıl nakite çevirebilirim?" diye konu açanlara da potansiyel dolandırıcı gözüyle bakıyorum. Çünkü hemen altına millet zıplıyor "bana şunu at Steam adresim bu vb. vb." sonra geliyorlar "ühü ühü dolandırıldım" diye. Kurunun yanında yaş da yanabiliyor biliyorsun.

Evet haklısınız hocam, ben de GameSatış'tan çok kez ortak hesap almıştım elimden gitmişti ben mağdur olmuştum. Ben arkadaşın DC ismini bulamıyorum, bana mailden yazsın herhalde burada IBAN vesaire paylaşmak yasaktır.

Düzenleme; Dc'sini buldum @quarest hocam oradan da ulaşabilirsiniz.

Evet haklısınız hocam, ben de GameSatış'tan çok kez ortak hesap almıştım elimden gitmişti ben mağdur olmuştum. Ben arkadaşın DC ismini bulamıyorum, bana mailden yazsın herhalde burada IBAN vesaire paylaşmak yasaktır.

Düzenleme; DC'sini buldum @quarest hocam oradan da ulaşabilirsiniz.

Hocam garanti sana parayı aktarırsa sende bana atarsın, onun dışında kabul edemem zaten benim ihtiyacım yok, hem bankanın suçu sen niye cebinden veriyorsun :D

@kino Hayır, suçtur. TCK m.132/3'ü veya yukarıdaki mesajımda da paylaştığım linki okursanız paylaşılan içerikte "kişisel bilgi" dediğiniz yani anladığım kadarı ile kişisel veriden bahsediyorsunuz olmasına gerek yoktur.

Hatta buradaki yazıdan da görebileceğiniz üzere mektupla, telgrafla veya kağıda yazılan mesajları dahi ".....özetle; içeriğini öğrenme yetkisi bulunmayan kişi veya kişilerin bilgisine sunulması eylemi TCK’nın 132/3. madde ve fıkrasında tanımlanan haberleşmenin gizliliğini ihlal suçu kapsamında düzenlenmiştir." (Yargıtay 12. Ceza Dairesi 2018/8152 E. , 2019/4886 K.)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı