Technopat'ta Dolandırıcılık

15 dakikadır konuyu ve gelen mesajları okuyorum, birşey anlamadım. Nasıl bir dolandırıcılık bu hesap satma olayı nedir? Ne ara bu kadar degişti bu dünya? 60 lira için biz mail adresimiz bilinmesin isteriz ama sanırım gizlilige önem veren kimse kalmamış. Neyse geçmiş olsun arkadaşa umarım hayatta en büyük kaybın bu olarak kalır.

Geçmiş olsun, keşke almadan önce 2. el hesap alınır mı diye sorsaydınız. Satıcının dolandırdığı apaçık ortada, hesabı yüksek ihtimal Altenen veya Plati.ru'dan satın aldı. Mail adresi değişimi geri alınabilen bir şey, sen mail adresi değiştirmek için talep gönderdiğinde adamın telefonuna direk mesaj gidiyor, bakın e-posta adresiniz değişmiş onaylıyor musunuz diye, satıcı bunuda bilmesine rağmen hesabı plati'den satın aldım demek istememiş nedense. Gerçekten hesabı plati'den 20 TL'ye aldın desek 40 TL kar ettin, nasıl bir yokluk, nasıl bir açgözlülük değdi mi şimdi? Hesabı belgeleriyle birisinden satın alsanız bile, o hesap ticket vasıtasıyla ilk sahibine her zaman geri dönebilir. O yüzden hesap almayın aldırtmayın.

Çok umurumda değil ben böyle bir şey yaşamadım.
Laftan anlamıyorsun veya salak ayağına yatıyorsun sanırsam. Sattığın hesabı 2.el almışsın eski sahibi de o hesabı geri almış. Alan arkadaş hesap senin diye güvenerek almış sonra da hesap geri çekilince mağdur olmuş. Anladığım kadarıyla 3 kuruş için adını kirletecek düzenbaz çakalın birisin.

Laftan anlamıyorsun veya salak ayağına yatıyorsun sanırsam. Sattığın hesabı 2.el almışsın eski sahibi de o hesabı geri almış. Alan arkadaş hesap senin diye güvenerek almış sonra da hesap geri çekilince mağdur olmuş. Anladığım kadarıyla 3 kuruş için adını kirletecek düzenbaz çakalın birisin.

Oyundaki birine rastlamış oda hesabı hacklemiş https://socialclub.rockstargames.com/member/TheDoctorBF/ adamın profiline bakın.

Son düzenleme:

Gerçekten öyle biri. Son mesajlarında birkaç kez hakkını helal eder misin diye sorması da ayrı ironi
Geçmiş olsun, keşke almadan önce 2. el hesap alınır mı diye sorsaydınız. Satıcının dolandırdığı apaçık ortada, hesabı yüksek ihtimal Altenen veya Plati.ru'dan satın aldı. Mail adresi değişimi geri alınabilen bir şey, sen mail adresi değiştirmek için talep gönderdiğinde adamın telefonuna direk mesaj gidiyor, bakın e-posta adresiniz değişmiş onaylıyor musunuz diye, satıcı bunuda bilmesine rağmen hesabı Plati'den satın aldım demek istememiş nedense. Gerçekten hesabı Plati'den 20 TL'ye aldın desek 40 TL kar ettin, nasıl bir yokluk, nasıl bir açgözlülük değdi mi şimdi? Hesabı belgeleriyle birisinden satın alsanız bile, o hesap ticket vasıtasıyla ilk sahibine her zaman geri dönebilir. O yüzden hesap almayın aldırtmayın.

Hocam mail onay olayı Rockstar'da maalesef olmuyor Origin'de geçerli. Ben başka forumdan başka ikinci el hesaplarda aldım iyi bir şey diye söylemiyorum ama onlarda sorun da yaşamadım. Bu olayda arkadaşın tutumu sorunlu. Hem biliyor hem söylemiyor. Başıma gelince de benim yapabilecek bir şeyim yok diyor. Komik gerçekten.
Oyundaki birine rastlamış oda hesabı hacklemiş https://socialclub.rockstargames.com/member/TheDoctorBF/ adamın profiline bakın.

Aynen senin suçun yokmuş(!) Boşa günahını aldık.

İkinci el hesap satışını kolay kolay tavsiye etmiyorum Technopat Sosyal içerisinde olsa bile. Eğer alacaksanız forumda tanınan, bilinen güvenilir arkadaşlardan almalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı