Technopat'ta sinir olduğunuz şeyler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kız arkadaş edinme rehberi, okulda şu kişi benimle uğraşıyor, kıza nasıl açılırım gibi konular sinirimi bozuyor değil de hoşuma gitmiyor pek.

Bir ara hatta forumda "Psikolojik sorunlarını forumda paylaşanlar" diye konu açmıştım.

Her insanın özel hayatını, hele ki yaşları en fazla 16-17 olanların çok dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Nedense hatta bu konulara çok fazla yorum geliyor.

Herkes aynı konuda bilgili olamaz, olmamalıdır da. Herkes her şeyi bilmek durumunda değil. Diyelim ki siz donanım konusunda iyisiniz, o adam da yazılım konusunda. O gelip de size: "Daha bu kodun neye yaradığını bilmiyorsun! Git Google'da araştır bul." dese hoşunuza gider mi?
Neden bana bu kadar sitem dolu cümleler kuruyorsunuz? Sadece diyorum ki 2+2'nin toplamını bile konu açıyor insanlar. Kusura bakmayın da yani RAM nereye takılır örneği zaten var olan bir gerçek şey değil ki? Ben sadece durumun ne kadar vahim durumda olduğunu göstermek amacı ile dile getirdim. Sakin olun, kimseyi ezecek, aşağılayacak kadar düşük IQ'lu birisi değilim.

Neden bana bu kadar sitem dolu cümleler kuruyorsunuz? Sadece diyorum ki 2+2'nin toplamını bile konu açıyor insanlar. Kusura bakmayın da yani RAM nereye takılır örneği zaten var olan bir gerçek şey değil ki? Ben sadece durumun ne kadar vahim durumda olduğunu göstermek amacı ile dile getirdim. Sakin olun, kimseyi ezecek, aşağılayacak kadar düşük IQ'lu birisi değilim.
Hayır, sitem dolu cümleler kurmuyorum. Gerçeği söylüyorum.
Gelip senden yardım bekleyen birisine "Git Google'da araştır" demek saçmalıktan başka bir şey değildir. Adam belli ki bilmiyor. Bilmek zorunda mı? Hayır. Bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır. Buraya öğrenmek için konu açıyor. Sen, onun öğrenme hakkını engelleyemezsin. Sen cevap vermek zorunda değilsin, konuyu okur çıkarsın. Bu kadar basit.

Hayır, sitem dolu cümleler kurmuyorum. Gerçeği söylüyorum.
Gelip senden yardım bekleyen birisine "Git Google'da araştır" demek saçmalıktan başka bir şey değildir. Adam belli ki bilmiyor. Bilmek zorunda mı? Hayır. Bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır. Buraya öğrenmek için konu açıyor. Sen, onun öğrenme hakkını engelleyemezsin. Sen cevap vermek zorunda değilsin, konuyu okur çıkarsın. Bu kadar basit.
Allah Allah... Yetkili arkadaş iyi misin ? Ben zaten öyle bir cümle kurmuyorum, kurmadım da. Ben diyorum ki en basit şeyi bile insanların sırf laf olsun torba dolsun diye açtıkları konulara diyorum. Yani buna şu da dahil; "yazıyı düz mü yazayım, el yazısı mı ?"/"PCI-E 'ye RAM takabilir miyim?" gibi absürt örnekler için dedim.

Çok şükür iyiyim.

Bilmiyorsa soracak.
Sen bilmiyorsan sen de soracaksın.
Dediğim gibi, cevap yazmak zorunda değilsin.
Gereksiz mesaj yazıyorsunuz. Bu benim kendime ait olan düşüncem, siz de o zaman cevap yazmak zorunda değilsiniz. Ayrıca kalkıp demek istediğim şeyi yanlış yöne çekip alakasız yorumlar yapıyorsunuz. Sormalarında bir sorun bulmuyorum, size 3.kez diyorum ki sırf laf olsun diye konu açanlara sinir oluyorum! Yani adam kalkıp daha önce açılıp, tartışılıp, çözümlenmiş konunun aynısını açıyor ve orayı kontrol etmeyip ya da Google'da 2 saniyesini ayırıp "RAM nedir?" cevabına bakmayıp konu açıyor.

Yani adam kalkıp daha önce açılıp, tartışılıp, çözümlenmiş konunun aynısını açıyor ve orayı kontrol etmeyip ya da Google'da 2 saniyesini ayırıp "RAM nedir?" cevabına bakmayıp konu açıyor.
Konu açma hakkı bulunuyor, buna siz karışamazsınız.

Kara cahiller/Konu anlamamasına rağmen ısrarla cevaplamaya çalışanlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı