Technopat'ta en sinir olduğunuzu şeyler

• Konuyu başlatan Timurozer
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 185
  • Görüntüleme 11B
"Kanka GETABEŞ oynuyom Rust oynuyom bu yüksek FPS verir mi?"

Çok acayip, RTX 4080 mü 7900 XTX mi diye konu açılıyor şunu al diyorsun ardından bu soru. Sanırsın tüm teknoloji şirketleri GTA V ve Rust performansı üzerine AR-GE yapıyor.
En çok oynanan oyunlardan birisi onlar olduğu için olabilir mi sayın süper zeka?

En çok oynanan oyunlardan birisi onlar olduğu için olabilir mi sayın süper zeka?

"Kankam yazın RTX 4070 alacam Rust kaç FPS verir? FiveM açar mı? Monitör 1366x768. Bir de RTX 4070 kaç para olur ona göre para biriktircem."

Konu sahibi: Arkadaşlar bilgisayar alacağım GTA 5 ETS 2 oynayacagım F/P sistem önerir misiniz?
Ben: Bütçeniz nedir?
Konu sahibi: Siz önerin ben bakarım.
Sonuç: Monitörü kafa atarak kırdım.

1 ay sonra: ''ßalorant ekran kartımı kullanamıyor, optimizasyon çöp''.
Bir de şu var: "Benden düşük sistemi olanlar daha yüksek FPS alıyor, ben niye alamıyorum?".

Bunu diyen kişinin bilgisayarına TeamViewer ile bağlansak yüksek ihtimalle ne çöp yazılımlar, arkada çalışan ne gereksiz şeyler görürüz kim bilir. Her şey donanım değildir.

Yukarıda bahsettiğim durumun pek Technopat'la alakası yok aslında.

Technopat'ta sinir olduğum şeyler:
  • Konusuna mesaj yazıldığı halde mesajı yanıtlamayıp tekrar konu açanlar.
  • Okumayanlar. Bkz.
  • Noktalamanın icadından haberi olmayanlar, bir paragrafı tek cümleye sığdıranlar.
  • Bir sürü konu varken zırt pırt "Türkiye'nin ekonomisi niye böyle?" ve "Türkler neden oyun geliştiremiyor?" temalı konu açanlar.
  • Saçma sapan, milattan önce kalma konulara mesaj yazarak o konuları öne çıkarıp, gerçekten önemli konuların önüne geçenler.
Moderasyonla ilgili düşüncelerim:
  • Konu özel alanlarını düzenlememek.
  • Birden fazla cümlenin tek cümle halinde yazıldığı yazıları düzenlememek/yeterince düzenlememek.
  • Yazıları paragraflara ayırmamak.

Geri
Yukarı