Technopat'ta sorulan soruların çoğunun gereksiz olması

Gereksiz gördüğünüz konulara cevap vermeyin, neden alakadar ediyor sizi anlamıyorum ben de açıkçası, bu forumun kullanıcıları her şeye fazla kafasını takıyor.

Konuyu buraya açana kadar Google'a yazsak cevabı çıkıyor. O kadar hazıra alışmışız ki bunu yapmaya üşeniyoruz. Yanlış anlamayın, kullanıcı deneyimi gerektiren soruları demiyorum. Örneğin fotoğrafımın kalitesini nasıl düşürürüm? Ya da nasıl format atarım? İnternet altyapımı nasıl öğrenirim? Şu ürüne ne kadar vergi gelir? Gibi her gün farklı kullanıcılar tarafından onlarca kez sorulan sorulardan bahsediyorum. Nasıl korsan oyun kurarım diyenlerden bahsetmiyorum bile.

Bahsettiğim konu şu. Bizim insanımız niye bu kadar hazıra alışmış? Ufacık bir şeyi bile niye araştırarak öğrenmiyoruz?
Hiç kafanıza takmayın. Modlar gerekenleri yapıyor.

Gereksiz gördüğünüz konulara cevap vermeyin, neden alakadar ediyor sizi anlamıyorum ben de açıkçası, bu forumun kullanıcıları her şeye fazla kafasını takıyor.
Olay fazla kafaya takmak değil. Belirtmek istediğimiz google'a yazıp öğrenilebilecek olan soruların buraya sorulması. İsteyen bakmaz ama gereksiz yani bunu demek istiyoruz.

Forum mantığı bu zaten, gereksiz şeyler de sorulacak ki etkileşim alacak, çok takıyorsunuz sadece.

Kimsenin ne konu açtığı seni ilgilendirmez. Kurallara uygun olduğu takdirde, istenilen bütün konular rahatlıkla açılabilir. Bilinen şeylerin konu açılması, beyin fırtınası yapılması içindir. Akıl akıldan üstündür.
Sandalyeye nasıl oturulur diye konu açalım o zaman. Oturunca kalkmak da gerekir; nasıl kalkılır diye de açalım. Kurallara uygun mu? Evet. Malum, akıl akıldan üstündür.

Sandalyeye nasıl oturulur diye konu açalım o zaman. Oturunca kalkmak da gerekir; nasıl kalkılır diye de açalım. Kurallara uygun mu? Evet. Malum, akıl akıldan üstündür.
Dik bir pozisyonda. Ayaklarınız sandalyenin üst tabanının bittiği yerden bileklerinizden olacak şekilde bükülmüş, sırtınız sandalyenin arka tarafına tam bir şekilde yaslanır pozisyonda.

1615559039194.png

İnsanı deli eden soru ilk ona oynayacaklardan birkaç tanesi:

VirusTotal güvenli mi?
Avast güvenli mi?
Chrome güvenli mi?
Kaspersky güvenli mi?
Firefox güvenli mi?
OBS güvenli mi?

Bilinen şeyleri de sormaları ayrı garip. Yani Kaspersky, Firefox niye güvenli olmasın? Bazen "Technopat güvenli mi?" diye konu açılacak mı, düşünüyorum.

Geri
Yukarı