Technopat'ta yazılımcı var mı?

Çalışmıyorlar mı yoksa beklentiler mi yüksek?

Bir tanesinin tek amaci staj isini tamamlamakti, is yapmak ve projeye katki sunmak icin gelmemisti. Mulakat yaparken bunu ayirt edemiyorsun cunku sanki onun icin cok onemliymis gibi konusuyor.

Digeri de biraz fazla sorumluluk almaya calisti, yapamadi, bozdugunu duzeltmek bizim icin daha pahaliya mal oldu.

Ikisi de benim hatam. Birincisinin gercek niyetini anlamaliydim, ikincisine de kademe kademe sorumluluk vermem gerekirdi. Epey tecrubesizim bu konularda ama ogreniyorum, kitap okuyorum.

Bir tanesinin tek amaci staj isini tamamlamakti, is yapmak ve projeye katki sunmak için gelmemisti. Mulakat yaparken bunu ayirt edemiyorsun cunku sanki onun için cok onemliymis gibi konusuyor.

Digeri de biraz fazla sorumluluk almaya calisti, yapamadi, bozdugunu duzeltmek bizim için daha pahaliya mal oldu.

Ikisi de benim hatam. Birincisinin gercek niyetini anlamaliydim, ikincisine de kademe kademe sorumluluk vermem gerekirdi. Epey tecrubesizim bu konularda ama ogreniyorum, kitap okuyorum.

Hangi üniversite mezunusunuz hocam?

@24099 @Eray T

+2 yazılımcı başlangıç paketin hayırlı olsun :D.
Ben acemiyim @bitwise gibi benim kaç gömlek üstüm hocalar var burada. Asla yan yana gelemeyiz gerek bilgi gerek yetenek anlamında. Bir adet public yazılımım bulunmazken listede yer almak tuhaf geldi :)

Bir tanesinin tek amaci staj isini tamamlamakti, is yapmak ve projeye katki sunmak icin gelmemisti. Mulakat yaparken bunu ayirt edemiyorsun cunku sanki onun icin cok onemliymis gibi konusuyor.

Digeri de biraz fazla sorumluluk almaya calisti, yapamadi, bozdugunu duzeltmek bizim icin daha pahaliya mal oldu.

Burada üniversitelerde de hata var bence. Yani birini staja gönderiyorsan bunu adam gibi denetleyecek bir sistem yapmalısın. Basit bir staj defterinden başka bir şey olmuyor çoğu zaman. Ya da stajı zorunlu yapmayacaksın, deneyim edinmek ve bir şeylere erkenden başlamak isteyen birisi zaten çalışıp didinip girecek bir yerler buluyor.

İyi insanlarla karşılaşırsınız umarım, bu dönemde gerçekten zor...

Geri
Yukarı