Technopat'tan herkese merhaba ben Recep Baltaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayrıca, hesabımı siliyorum, artık bu forum benim için bitmiştir diyen insanlar hem burada süreli olan veya olmayan insanlar bakalım halen daha burada duracak mı?

Böyle sözler deyip halen daha duruyorlar ise, hayatta sözler söyleyip sözlerini yerine getirmeyen insanlardan bir farkları kalmaz.

Böyle şaşalı bir lafı söylediniz madem gerekeni de yaparsınız. İleriki zamanda bunları diyenleri etiketleyip gereken yazımı da yazarım.

"O sarp yol nedir, bilir misin? Köle âzat etmektir. Veya bir kıtlık gününde yakını olan bir yetimi yahut aç açık bir yoksulu doyurmaktır."

Beled Suresi 12, 13, 14-16. ayet

Bence pek fikir sahibi değilsiniz. Bol keseden konuşmayı bırakmanızı tavsiye ederim efenim.
Doğduğumdan itibaren boşluktaydım. Kendimi İslam ile doldurana kadar. İyiki müslüman olmuşum.

Hiç kimse kendinden olmayana nefret duymuyor. Bu dinin hoşgörü dini olduğunu siz zaten nefret kıstasından bakarsanız göremezsiniz. Kölelik sistemi var ama bak bakalım nasıl var. Giydiğinden giydiriyorsun, yediğinden yediriyorsun. Rahat ettiriyorsun. Sıkıntısı olan bir insana verdiğin bir iş imkanı gibi. Modern dünya diyorsun ya. Şu anda 12-16 saatini alıp harbiden köle yapıyorlar eline bir avuç banknot. Geçmiş olsun. Reşitlik de dünyaya yeni yeni gelmiş bir şey. İki underage genç sevgili olunca kıps, kıps. Biz birbimizle ömür boyu beraber olmak istiyoruz haydaaaa. Sıkıntı di mi? Çok eşlilik de şart değil, eğer bütün şartları sağlayabilirsen iznin var. Tabi yapabilirsen :) örnek aldığınız batıdan dolayı atalarınızın kemikleri sızlıyordur. Sonuç olarak, fikirlerinizin değişeceğini hiç zannetmiyorum. Senin dinin sana, benimkisi bana.

Senin dinin benim hayatımı etkiliyorsa öyle seninki sana benimki bana olmuyor işte. Modern dünyada çöl kanunları uygulamaya kalkınca sorun oluyor. Misal Avrupa'da Yahudi veya Müslüman geleneklere göre hayvan kesimi yasak. En basit örnek. Ayrıca hoşgörüyü nerden çıkardın;

Tevbe 29;

"Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslâm’ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

Kendinden olanı zorla kendinden yapana kadar savaş olmadı haraca bağla :)

"O sarp yol nedir, bilir misin? Köle âzat etmektir. Veya bir kıtlık gününde yakını olan bir yetimi yahut aç açık bir yoksulu doyurmaktır."

Beled Suresi 12, 13, 14-16. ayet

Bence pek fikir sahibi değilsiniz. Bol keseden konuşmayı bırakmanızı tavsiye ederim efenim.

Boş bomboş. Devrim köle azat etmekle değil köleliği kaldırmakla oluyor. İnsanların kurduğu ülkeler kaldırabilmiş ama islamın tanrısı allah ve peygamberi kaldıramamış...

Senin dinin benim hayatımı etkiliyorsa öyle seninki sana benimki bana olmuyor işte. Modern dünyada çöl kanunları uygulamaya kalkınca sorun oluyor. Misal Avrupa'da Yahudi veya Müslüman geleneklere göre hayvan kesimi yasak. En basit örnek. Ayrıca hoşgörüyü nerden çıkardın;

Tevbe 29;

"Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslâm’ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

Kendinden olanı zorla kendinden yapana kadar savaş olmadı haraca bağla :)
Benim dinimi yaşamam seni etkilemez. Şu anda da. Şayet burası bir İslam devleti olursa ve sen gayrimüslimsen yine etkilemez. Kalmak istersen verirsin vergini oturursun. Rules! Gitmek isteyene BYE! Ayrıca senin hangi ilmi bilgilere vakıf olduğunu öğrenmek isterim, dini direkt mealden anlamaya çalışıyorsun.

Doğduğumdan itibaren boşluktaydım. Kendimi İslam ile doldurana kadar. İyiki müslüman olmuşum.
Kendinizi İslam ile doldurmanız iyi, hoş fakat bırakın din savunuculuğunu bilgi sahibi insanlar yapsınlar. Bırakın ikili tartışmayı. @briang sırf karalamak için konuşuyor.

Boş bomboş. Devrim köle azat etmekle değil köleliği kaldırmakla oluyor. İnsanların kurduğu ülkeler kaldırabilmiş ama islamın tanrısı allah ve peygamberi kaldıramamış...
Tamam kanka. Bütün dünyanın kölelik sistemiyle yönetildiği dönemde tek ayetle çat diye köleliği kaldıracaksın. Daha fazla yazmayacağım, cahillik diz boyu.

Benim dinimi yaşamam seni etkilemez. Şu anda da. Şayet burası bir İslam devleti olursa ve sen gayrimüslimsen yine etkilemez. Kalmak istersen verirsin vergini oturursun. Rules! Gitmek isteyene BYE! Ayrıca senin hangi ilmi bilgilere vakıf olduğunu öğrenmek isterim, dini direkt mealden anlamaya çalışıyorsun.

Ancak ıslak rüyalarınızda görürsünüz işte onu. Benim hangi ilmi bilgilere vakıf olduğumdan çok, senin daha inandığı dinin kitabını okumamış olman daha önemli değil mi? :)

Kendinizi İslam ile doldurmanız iyi, hoş fakat bırakın din savunuculuğunu bilgi sahibi insanlar yapsınlar. Bırakın ikili tartışmayı. @briang sırf karalamak için konuşuyor.

Tamam kanka. Bütün dünyanın kölelik sistemiyle yönetildiği dönemde tek ayetle çat diye köleliği kaldıracaksın. Daha fazla yazmayacağım, cahillik diz boyu.

Ee nerde allahın mucizesi? Herşeye kadirdi hani? Kİmin cahil olduğu ortada. Ayrıca kadınsan daha da kötü. Kadın dövülebilen, birinin 3. 4. kuması olunabilen bir inanç sistemine inanmak kendi celladını sevmek gibi.

Burada din savunuculuğu yapanların neredeyse hepsinin inandıkları dinin kitabını bir kere bile okumadıklarına eminim.

Ancak ıslak rüyalarınızda görürsünüz işte onu. Benim hangi ilmi bilgilere vakıf olduğumdan çok, senin daha inandığı dinin kitabını okumamış olman daha önemli değil mi? :)
Ben inandığım kitabı okumadığımı söyledim mi? Elbet eskisi gibi burada bir İslam devleti kurulacak. O kurulduğunda seninle görüşmek isterim. Hepimizin iyiliği için en iyisi bu olacak.

Ee nerde allahın mucizesi? Herşeye kadirdi hani? Kİmin cahil olduğu ortada. Ayrıca kadınsan daha da kötü. Kadın dövülebilen, birinin 3. 4. kuması olunabilen bir inanç sistemine inanmak kendi celladını sevmek gibi.

Burada din savunuculuğu yapanların neredeyse hepsinin inandıkları dinin kitabını bir kere bile okumadıklarına eminim.
Sen de Recep abin gibi NEFRET dolusun. İçindeki pisliği dışarı döküyorsun. Gerçekten mantıklı bir argüman sunup düşünüp konuşmak yerine sadece saldırıyorsun. Ne olursa. Sana dua edeceğim ama merak etme ne kadar inanmasan da.

Beled suresi 12, 13, 14-16. ayet.

Bırak bu işleri hocam birazcık sosyal hayatına yoğunlaş sürekli din almış akılını başından.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı