Tek 1TB HDD vs 500GBx2 Raid0

serkan_emp

Kilopat
480GB SSD'nin yanında şu an 300 GB eski HDD takılı. Ben bu HDD'yi 1TB ile değiştirmek istiyorum. Nadir oynadığım büyük boyutlu oyunları HDD'de tutmak istiyorum ancak HDD'nin hızı malum yeni oyunlarda darboğaz yapabiliyor.

Soruma gelirsek; Ben 1 adet 1TB almak yerine 2 adet 500GB alıp Raid0 konfigürasyonunda kullansam ne gibi sıkıntılar yaşarım?

Bence SSD'niz var iken HDD takın 1 TB'lık. Raid riskli iştir. Yanlış bilmiyorsam bir HDD'ye bir şey olduğunda ikisi de gidiyordu.
Bu veri kaybı konusu, farklı RAID kombinasyonları tarafından korunuyor.

Bu konuda önemli olan anakartının hangi RAID kombinasyonlarının desteklendiği önemli.

Raid'in riskli olduğunu herkes söylüyor, okuyorum. Ancak elimdeki 12 yıllık harddisk bile sıkıntısız çalışıyor. Olmaz demiyorum ama gayet düşük bir ihtimal sorun yaşamak. Raid e karşı ön yargı gibi geliyor bu konu bana. O yüzden tecrübeli insanlardan bilgi edinmek istedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı