Tek anakartta farklı ekran kartları kullanılır mı?

Jtie

Femtopat
Daha fazla  
Şu an kendi kullandığım sistemde 3070 takılı ve anakartımda fazlasıyla ekran kartı yeri bulunuyor. Ben de bunlara 2060 ve 2070 Super takmak istiyorum. Bu mümkün müdür? Bu sistemi hem mining için hem de normal günlük kullanımıma devam etmek için kurmak istiyorum. Kısacası bu 3 ekran kartı farklı olmalarına rağmen tek anakartta kullanabilir miyim? Lütfen kesin bilgisi olanlar cevaplasın. Cok bilgi kirliliği var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teori olarak tam aradığım bir cevap. Ama pratikte nasıl olacak? Onu çok nasıl yapacağım?

GTX 1070 ve GTX 1060 ekran kartlarına sahibim. Normal zamanlarda iki kart ile ETH kazarken, oyun oynayacağım tuttuğu zaman GTX 1060 ile kazımı durdurup (GTX 1070 sürekli kazsın) oyun oynamayı nasıl ayarlayabilirim?
İlk olarak 1060'ın ana GPU olması lazım. Bunun için ekran kartını ilk sıraya takabilir veya adını hatırlayamadım ama BIOS'dan sıralama ayarını değiştirebilirsiniz. Böylelikle ekran kartı görev yöneticisinde GPU0 olarak gözükecek. Daha sonrasında monitörünüzün 1060'a bağlı olması lazım. Sonra nvidia denetim masasından Opengl ve Cuda gpu seçimi ayarlarını otomatik veya 1060'a alabilirsiniz. Phsyx işlemcisi ayarını da CPU veya 1060 yapabilirsiniz. Oyuna girmeden öncede mining programınızdan malesef 1060'ı elle devreden çıkarmanız gerekecek. Oyun bittikten sonra tekrardan etkinleştirebilirsiniz. Benim kullandığım yazılımda kolay bir şekilde herhangi bir kart kapatılıp açılabiliyordu.

Tek yaptığım HDMI bağlantısını 1060'a takmak oldu. Görüntüyü oradan alınca oyunlarda 1060 üzerinden çalışıyor. Z97X-UD3H anakartımda 3 adet ekran kartı slotu mevcut. En üst slotta 1070, en alta 1060 takılı.
Kazım programında BAT dosyasının içine (PhoenixMiner) küçük bir kod ekleyince istediğim oldu. Oyun oynarken 1070 kazım işlemine devam ediyor.
Teoriyi pratiğe çevirdim fakat (şu fakat, ama, lakinleri hiç sevmiyorum) 1070 tek iken 55 dereceyi geçmezdi. Artık 59 derecenin altına inmez oldu.

Tek yaptığım HDMI bağlantısını 1060'a takmak oldu. Görüntüyü oradan alınca oyunlarda 1060 üzerinden çalışıyor. Z97X-UD3h anakartımda 3 adet ekran kartı slotu mevcut. En üst slotta 1070, en alta 1060 takılı.
Kazım programında BAT dosyasının içine (PhoenixMiner) küçük bir kod ekleyince istediğim oldu. Oyun oynarken 1070 kazım işlemine devam ediyor.
Teoriyi pratiğe çevirdim fakat (şu fakat, ama, lakinleri hiç sevmiyorum) 1070 tek iken 55 dereceyi geçmezdi. Artık 59 derecenin altına inmez oldu.

Hocam konuyu bende merak ettim de sorum şu 2 kartdan 2 side çalışırken oyuna giricegin zaman düşük model ekran kartını nasıl kapatıyorsun program üzerinden?

Bende şu an 1060 ve 1070 ekran kartları var.

2 kart için bu kod;
PhoenixMiner.exe -pool SSL://eth-de. Flexpool. IO: 5555 -pool2 SSL://eth-SE. Flexpool. IO: 5555 -wal 0xDE****C.Phoenix_flexpool
Pause

Sadece 1060 kazım yapması için;
PhoenixMiner.exe -pool SSL://eth-de. Flexpool. IO: 5555 -pool2 SSL://eth-SE. Flexpool. IO: 5555 -GPUs 1 -wal 0xDE******C08Fd151E29eD27C.Phoenix_flexpool
Pause

Bu kodu yazdım. 1070 için de gpus 2 olarak farklı bir BAT dosyasında yazılı.

Şu an kendi kullandığım sistemde 3070 takılı ve anakartımda fazlasıyla ekran kartı yeri bulunuyor. Ben de bunlara 2060 ve 2070 Super takmak istiyorum. Bu mümkün müdür? Bu sistemi hem mining için hem de normal günlük kullanımıma devam etmek için kurmak istiyorum. Kısacası bu 3 ekran kartı farklı olmalarına rağmen tek anakartta kullanabilir miyim? Lütfen kesin bilgisi olanlar cevaplasın. Cok bilgi kirliliği var.
Ben de 3060ti aldım, eski kartım 2080 ikisini çalıştıracak güzel anakart araştırıyorum hem mining hem 3D işlerim için. Son durumda ne yaptın acaba?

Ben de 3060 Ti aldım, eski kartım 2080 ikisini çalıştıracak güzel anakart araştırıyorum hem mining hem 3D işlerim için. Son durumda ne yaptın acaba?

Birden fazla ekran kartlarını uzun PCI slotlarına takmayın. Riser ile bağlayın. 3 adet ekran kartını anakartın (Gigabyte Z97X-UD3H) PCI slotlarına taktım. 24 pin Power girişinde kablo yandı. Gittim yeni Power aldım. O da aynı.

Birden fazla ekran kartlarını uzun PCI slotlarına takmayın. Riser ile bağlayın. 3 adet ekran kartını anakartın (Gigabyte Z97X-UD3H) PCI slotlarına taktım. 24 pin Power girişinde kablo yandı. Gittim yeni Power aldım. O da aynı.
Anakartın üstünde daha sağlıklı olacağını düşünmüştüm risera göre emin misiniz? Msi x570 Unify almayı düşünüyorum çünkü?

Anakartın üstünde daha sağlıklı olacağını düşünmüştüm risera göre emin misiniz? Msi x570 Unify almayı düşünüyorum çünkü?
Ben 1 yıldır hiç bir sıkıntı yaşamadım. Kartımın sürücü desteği kesildiği için birini sökeceğim. Yeni sürücüyle desteği kesilmiş kart çalışmıyor haberiniz olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı