Tek arkadaşımla küstüm arkadaşım kalmadı

Selam, bende biraz senin gibiyim. İstersen steamden ekleşip oynayabiliriz bir şeyler beraber belki birbirimize kanımız ısınır. :) Steam Community :: Synore
Lise 3. sınıf öğrencisiyim şu ana kadar hiç bu kadar samimi bir arkadaşım olmamıştı zaten sosyal fobim var. Benimle arkadaş olan kişilere kendimi borçlu hissediyor gibi bir şeyim neyse. Bu arkadaşımla kafam uyuşuyordu her şeyi konuşabiliyordum sadece onunla okul çıkışı bir yerlere gidiyordum ama ben bu kişi ile bir sebepden dolayı şu an konuşmuyorum. Haklı olan da benim fakat o kendi arkadaşlarına falan kendisini haklı olarak inandırmış ve benimle konuşmasa bile arkadaşları falan bana sürekli eşek şakaları yapıyor. Mesela bu çocuk arkadaşına benim istemediğim bir fotoğrafımı çektirdi ve babana göstereceğim diye söylüyor. Benden zorla telefonumu almaya çalışıp ailemin numarasını falan öğrenmeye çalışıyorlar. Tabii bunları şakadan yapıyorlar ama eşek şakası yani benim hoşuma gitmiyor ama baş da edemiyorum. Örneğin enseme vurulmasından hiç hoşlanmam ama artık bana bunu yaptıklarında ses edemiyorum, ne diyeceğimi bilmiyorum. Halbuki benim o küstüğüm çocuğa hic bir zararım yok ama onlar benim hoşlanmadığım şeyler yapıp şakadan da olsa beni mutsuz ediyorlar bunu dile getirmeme rağmen. Başka arkadaşım da olmadığı için okulda biraz yalnız kalıyorum sizce böyle bir durumda ne yapmalıyım? Bu soru size tuhaf gelebilir ama hayatımda ilk kez okuldan sonra dışarı çıkabilecek kadar ilerlettiğim bir arkadaşımı kaybedince ve bana maddi manevi zararı dokunmaya başlayınca çok üzüldüm böyle bir durumda ne yapmalıyım tavsiye verir misiniz biraz teşekkür ederim hepinize.

El şakalarına karşı tavrını çok sert koyman gerek. Gerekirse ağzını burnunu kır, şu an bile tilt oldum o elemanlara... bu tür yengeçleri öyle bir döveceksin ki, sonra korkularından yüzlerine bile bakamaz olurlar.

Konuyu hortlatıyorum ama yazmadan edemedim. Bende lisede tanıştığım 3 yıllık oda arkadaşımla küstüm. Tek arkadaşımda oydu. Başkalarıyla da konuşmaya korkuyorum. Kendi kendime karar verdim yalnız kalacağım. Kimseyle konuşmadan yaşayacağım diye. Lise sona geçeceğim tatil bitince. O zamandan beri sınıfın sessiz çocuğu olmaktan ve yalnız olmaktan hoşlanıyorum. Sosyal fobisi dediğiniz fobiden var mı bilmiyorum nasıl anlarım?

Konuyu hortlatıyorum ama yazmadan edemedim. Bende lisede tanıştığım 3 yıllık oda arkadaşımla küstüm. Tek arkadaşımda oydu. Başkalarıyla da konuşmaya korkuyorum. Kendi kendime karar verdim yalnız kalacağım. Kimseyle konuşmadan yaşayacağım diye. Lise sona geçeceğim tatil bitince. O zamandan beri sınıfın sessiz çocuğu olmaktan ve yalnız olmaktan hoşlanıyorum. Sosyal fobisi dediğiniz fobiden var mı bilmiyorum nasıl anlarım?
Fazla endişe, heyecan, sosyal takıntılar, konuşamama, sosyal ortamda el titreme, mide bulantısı vb. şeyler sosyal fobiye işarettir.

Hocam sosyal fobi konusunda diyeceğim yok, tabii ki de psikolojik bir rahatsızlık olabilir ama zehri zehir yapan dozudur, ben yalnız yaşıyorum, yalnız giderim sinemaya çoğu insan ben kafeye tek başıma gidip yemek yerken garipser, halbuki arkadaşım da var ama istemiyorum, kendi başıma daha mutluyum ve daha güçlüyüm, mesela kafe mevzusu, arkadaşlarla gidiyoruz herkes birbirinden bağımsız telefonlara gömülü, bana saçma geliyor, yalnızken çoğu şeyden daha çok keyif alıyorum, eğer bir sorununuz varsa benim düşündüğüm gibi düşünmeyi deneyin, böylece insanlar fikirlerimi de yargılayamıyor veya beni eleştiremiyorlar.

Geri
Yukarı