Tek Çocuk Olanların Anlayabileceği 7 Durum

Bence güzel değil. Yalnız olursun. Aile gibisi var mı? Bir abi yada ablanın yerini ne tutabilir. Dostun olur arkadaşın olur sevgilin olur ama akşam olduğunda herkes kendi evine gidiyor.

Abim olsaydı sabaha kadar pes kapışırdık.

Ablam olsaydı hep sataşırdım.

En azından annen baban öldüğünde yalnız olmazsın.

Yabancıların belgesellerini izliyorum akşamları. O kadar kalabalık aileler var ki 5-6 kardeşler ne güzel toplanıyorlar beraber yemek yiyorlar eğleniyorlar. Birbirlerine destek oluyor.

Güzel oluyor. Tek çocuk olmak iğrenç. Bencil olmayın paylaşımcı olun.

Maddi açıdan güzel bir şey olduğu doğrudur. Harçlığını eksik etmezler, arabaysa araba lafını etmezler. Hatta bazen o imkanlar için yanına yanaşan dostlar bile türer :)
Derdini anlatacak birine gelirsek o cidden olmuyor, sevgilin falan olursa belki onla paylaşabiliyorsun.

Onun dışında tek olmaktan yana çok mutluyum, yaşayabilmen için illa birilerinin burnunun dibinde olması gerekmiyor. Tek başına da yaşanıyor yani.

İnsanın içinde olduğu durumdan hoşnut olması ve alışık olması en iyisi bence. Yok tek çocuk şöyle kötüdür, böyle kötüdür diyorsunuz da, ne yapsın tek çocuk olanlar? İsyan edip, buna mı üzülsünler? Ne değişecek ki zaten öyle yapsalar bile? Tamam, benim düşünceme göre de çok hoş olmayabilir hep abim, ikizim olmasını istemişimdir ama yaptığınız yanlış. İnsan içinde olduğu durumdan hoşnut ve mutlu ise durum ne olursa olsun sıkıntı yok bence (y)

Not; tek çocuk değilim! :ROFL:

2 adet kardeşe sahibim. İkisi de benden küçükler. İşin güzel tarafı şu, en sıkıntılı gününüzde sizi eğlendirip mutlu edebiliyorlar. Ayrıca bazen yeri geldiğinde sadece onlar için bile olsa yaşama umudu kazanıyorsunuz. Hayata bağlıyorlar insanı. Yeri geldiğinde dövüp kızsam bile 5 dakika sonra hiçbir şey olmamış gibi hayata devam ediyorsunuz. Aynı samimiyet, aynı şefkat tam gaz devam. Tabii ki onlarda bunların karşılında ileride dayanabilecekleri birine sahip oluyorlar.

İşin özüne gelecek olursak, ister tek kardeş olsun ister birden fazla kardeş olsun. İkisinin de özel ve güzel ama aynı zamanda dezavantajlı yanları var. Ama her şeye rağmen bir kardeşe sahip olmak bu dünyada edinilebilinecek en güzel duygulardan birisi. İleride aile sahibi olacak olanlara da en azından 2 çocuk sahibi olmalarını öneririm. :)

Benim 2 abim, 1 ablam var ama iyisi de oluyor kötüsü de. :D

Ama genel olarak mutluyum, kızla gezmeye gidicem "Abla hangisini giyeyim bunun?", "Mavi olan daha çok yakışır". Kızdan +15 puan alırsınız. (y)

Hediye alacağım birisine, para yok:
-Ağabey şunu alacağım para verebilir misin?
+Ne kadar lazım?
-X lira
+Ne zamana lazım?
-Hafta sonuna kadar işte.
+İyi al hadi. (Alınan para kesinlikle X+Y lira kadar olur. :D)

Anlatabiliyor muyum? :D

Ama evde her işi ben yapıyorum nerdeyse bir de öyle bir yanı var. :D

Ama güzel yani, insanı mental açıdan iyi tutuyor. (y)

Benim 2 abim, 1 ablam var ama iyisi de oluyor kötüsü de. :D

Ama genel olarak mutluyum, kızla gezmeye gidicem "Abla hangisini giyeyim bunun?", "Mavi olan daha çok yakışır". Kızdan +15 puan alırsınız. (y)

Hediye alacağım birisine, para yok:
-Ağabey şunu alacağım para verebilir misin?
+Ne kadar lazım?
-X lira
+Ne zamana lazım?
-Hafta sonuna kadar işte.
+İyi al hadi. (Alınan para kesinlikle X+Y lira kadar olur. :D)

Anlatabiliyor muyum? :D

Ama evde her işi ben yapıyorum nerdeyse bir de öyle bir yanı var. :D

Ama güzel yani, insanı mental açıdan iyi tutuyor. (y)
Ben sadece abilik yapmayı tadabildiğim için, kardeş olmak nasıl bir duygu fikrim yok. Buradan bakınca gayet zevkli gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı