Tek egzoz fanı yeterli midir?

Konu sahibi bu şekilde belirttiği için öyle dedim.

Pardon ben konu basligini okuyunca yeterlidir dedim zira konu basliginda egzoz fani diye sorulmus. Haydi gel konu sahibine soralim :)
Ey konu sahibi komple sistemde mi tek fan yeterlidir diye soruyorsun yoksa tek egzoz fani yeterli midir diye soruyorsun? :)

Pardon ben konu basligini okuyunca yeterlidir dedim zira konu basliginda egzoz fani diye sorulmus. Haydi gel konu sahibine soralim :)
Ey konu sahibi komple sistemde mi tek fan yeterlidir diye soruyorsun yoksa tek egzoz fani yeterli midir diye soruyorsun? :)
Tek Fan demiştim ama Moderatörler Egzoz diye düzelttiler sormam gereken de egzozdu. Yani egzozu soruyorum

Egzoz fan olarak arkaya takılan bir fan yetecektir. Kasanın üstündeki yuvaya da fan takarsanız sıcaklıklar biraz daha düşer elbette.

Yanlış anlattım yine. Sadece kasada 1 fan olmak üzere egzoz fanı yeterli olur mu?
Yani olabilir de ama verimli bir hava akışı olmayacaktır. Bu yüzden kasanızda minimum 2 tane fan bulundurursanız. 1 tanesi egzoz, diğer 1 tanesi kasanın önünde olacak şekilde daha sağlıklı olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı