Tek modül RAM mi, çift modül RAM mi daha iyi olur?

• Konuyu başlatan VIPER
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 42B
Hocam siz taş devrinde yaşamaya devam edin. Teknoloji dünyasında dogmatik mantık yoktur, deney gözlem vardır. Siz bu bilgileri sanırım Volkswagen'den aldınız. Sizi araştırmaya davet ediyorum, konuyu fazla uzatmaya gerek yok, saygılar. Ben dual channel kullanıyorum, o halde herkes dual channel kullanmalı fikrinden sıyrılamadığınız sürece topluma faydalı olamazsınız. Iyi forumlar herkese.

Hocam siz taş devrinde yaşamaya devam edin. Teknoloji dünyasında dogmatik mantık yoktur, deney gözlem vardır. Siz bu bilgileri sanırım Volkswagen'den aldınız. Sizi araştırmaya davet ediyorum, konuyu fazla uzatmaya gerek yok, saygılar. Ben dual channel kullanıyorum, o halde herkes dual channel kullanmalı fikrinden sıyrılamadığınız sürece topluma faydalı olamazsınız. Iyi forumlar herkese.

Santracı ne kadar sevsemde bir türlü oynayamam. Çünkü insanları mat etmek sevdiğim bi şey değildir.
Ve büyük konuşanları hiç sevmem. Bizi araştırmaya davet ettin. Bende davetini geri çevirmedim.

Tek Modül Ram ile Çift Modül Ram Testleri

Santrancı ne kadar sevsemde bir türlü oynayamam. Çünkü insanları mat etmek sevdiğim bi şey değildir.
Ve büyük konuşanları hiç sevmem. Bizi araştırmaya davet ettin. Bende davetini geri çevirmedim.

Tek Modül Ram ile Çift Modül Ram Testleri

Hocam amma yordunuz kendinizi, arkadaş anlamıyorsa anlatmanın bir yararı yok diye düşünüyorum. Testlere davet ettim kendisini "render" işlerinde sonucu görsün diye, fakat anlamıyor. Boş koyalım :)

elbette çift kanal daha iyidir
buna şöyle misal verebiliriz;
çift şeritli yolun trafik akışıyla tek şeritli yolun trafik akışını arasındaki fark gibi :D

Kafalar güzel sanırım, konuyu okuyun. Attığınız linkte bile fark yok, bunu bile anlayamamışsınız yazık. 
Çift modüllü daha iyi olur daha hızlı işler Ram hele CL9 alırsan tadına doymazsın.

Hocam DDR2 için CL5 almak her zaman için daha iyidir. CL değeri büyüdükçe gecikme artacaktır.

Kafalar güzel sanırım, konuyu okuyun. Attığınız linkte bile fark yok, bunu bile anlayamamışsınız yazık.

Hala saçma sapan yorumlar atmaya devam mı sayın Erkut? "Render" işlerinde kaç defa tek modül ram kullandın? Kaç defa tek modül ile çift modülü hep karşılaştırmaya uğraştın? Kullanıcı en iyisinin hangisi olduğunu sormuş ve bizde "test ve video kanıtlarıyla" bunu ortaya çıkardık ki sen hala "fark yok" aralarında diyorsun. Şu an farklı bir açıdan bakmayı düşünüyorsun ama bunu hala yansıtamıyorsun, kolay gelsin.

Geri
Yukarı