Tek RX 5600 XT ile 1 hafta mining kazancım

Çok değil çok çok fazla para kazanamassin o şekilde.
Şu anda 10 dolar kazandım 48 saatte undervoltage yapmayı da başardım 170 çekiyor, tahmini aylık giderim 150 lira civarı gözüküyor. Günde 5 dolardan ayda 150 dolar yapar. Zaten site tahmini gelir 150 diyor. O da 1250TL yapar yani her türlü geliri güzel. 😁

Şu anda 10 dolar kazandım 48 saatte undervoltage yapmayı da başardım 170 çekiyor, tahmini aylık giderim 150 lira civarı gözüküyor. Günde 5 dolardan ayda 150 dolar yapar. Zaten site tahmini gelir 150 diyor. O da 1250TL yapar yani her türlü geliri güzel. 😁
Tebrikler. Yalnız güç tüketimin çok fazla belki senin kart öyledir bilemicem ama bir araştır o işi
Hashrate'in kaç?

Tebrikler. Yalnız güç tüketimin çok fazla belki senin kart öyledir bilemicem ama bir araştır o işi.

Hashrate'in kaç?
Hashrate'im 62 ancak ben arada nadiren de olsa oyun oynuyorum düşük ayarlara alıyorum 30-40'larda oluyor o sıralarda. 75 saat oldu ve şu an kazancım tam 17 dolar, normaldir umarım.
Güç konusunda 150'lere çekmeyi başardım ancak daha aşağı çekince hatalı kazıyor incorrect shares kısmı şu an %16.57 bu %30'lara çıkıyor gücü daha da azaltınca.

Bu konuyu okuduktan sonra ben de MSI RX 5600XT Gaming X kartımla işe koyuldum. Konu sahibi arkadaş ile aynı ayarları kullanaraktan 75Watt güç tüketimi yaparak 39.78 civarında kazım yapmaya başladım. Aynı ayarlarda konu sahibi 100 Watt tüketim görmüş benim nasıl bu kadar düşük oldu şaşkınım. Ayrıca yaptığım hesaplara göre elektrik tüketimim 100 liranın da altında olacak. İşlemcim Ryzen 5 3600 ve 1.21Volt'ta 4.4 GHz olarak kullanıyor olmama rağmen boşta 35 Watt enerji tüketiyor. Diğer sistem parçalarının da 25 Watt civarı harcadığını düşünürsek 135 Watt tüketim olacak. Bu tüketimi aya vurduğumuzda yaklaşık 8 saatte 1kw elektrik harcamasına denk geliyor. Kw birim ücreti 70 kuruş desek günlük 2.1 TL aylık 63 TL civarında elektrik faturası demek. Bu kadar karlı bir işken yapmamış olmamama gerçekten üzüldüm şu anda. Ethereum şu anda 2000 dolar ve benim tahmini 35 günde 0.1 ETH kazım yapacağım öngörülüyor. Bu da 35 günde 200 dolar demek. Dolar kurunun 8.20 TL olduğunu da düşünürsek 35 günde elektriği düştükten sonra kalan para 1550 TL oluyor. En önemlisi de kartım çok yıpranmış olmayacak çünkü sıcaklık değerleri 53 derecede.

Bu konuyu okuduktan sonra ben de MSI RX 5600XT Gaming X kartımla işe koyuldum. Konu sahibi arkadaş ile aynı ayarları kullanaraktan 75Watt güç tüketimi yaparak 39.78 civarında kazım yapmaya başladım. Aynı ayarlarda konu sahibi 100 Watt tüketim görmüş benim nasıl bu kadar düşük oldu şaşkınım. Ayrıca yaptığım hesaplara göre elektrik tüketimim 100 liranın da altında olacak. İşlemcim Ryzen 5 3600 ve 1.21Volt'ta 4.4 GHz olarak kullanıyor olmama rağmen boşta 35 Watt enerji tüketiyor. Diğer sistem parçalarının da 25 Watt civarı harcadığını düşünürsek 135 Watt tüketim olacak. Bu tüketimi aya vurduğumuzda yaklaşık 8 saatte 1kw elektrik harcamasına denk geliyor. Kw birim ücreti 70 kuruş desek günlük 2.1 TL aylık 63 TL civarında elektrik faturası demek. Bu kadar karlı bir işken yapmamış olmamama gerçekten üzüldüm şu anda. Ethereum şu anda 2000 dolar ve benim tahmini 35 günde 0.1 ETH kazım yapacağım öngörülüyor. Bu da 35 günde 200 dolar demek. Dolar kurunun 8.20 TL olduğunu da düşünürsek 35 günde elektriği düştükten sonra kalan para 1550 TL oluyor. En önemlisi de kartım çok yıpranmış olmayacak çünkü sıcaklık değerleri 53 derecede.

sistemimiz hemen hemen aynı sanırım benim gpu da 76-77w güç çekiyor görünüyor %40 fan ile 45 derecede 24 saat çalıştırıyorum.
hashrate 39 mh civarı 14 günde bir ethermine 0,028 ve 0,029 eth gönderdi. elektrik faturam 80-90₺ gelirken 160₺ geldi bu ay.

Sadece radeon ayarlarıyla 75W nasıl oluyor? ben minimum 93'e düşebildim

Sadece Radeon ayarlarıyla 75W nasıl oluyor? Ben minimum 93'e düşebildim.

Hocam ben mod falan kullanmıyorum Core clock 1118 de VRAM 1860 da 75 Watt çekiyor. Hive OS ile yapınca voltajı 72 Watt'a falan düşüyor. Benim kartım oyunlarda da az güç çekiyor anlamadığım şekilde. Misal RDR 2 bütün RX 5600XT'lerde 150 Watt civarı güç çekerken bende bu değer maximum 110 oluyor.

Hocam ben mod falan kullanmıyorum Core clock 1118 de VRAM 1860 da 75 Watt çekiyor. Hive OS ile yapınca voltajı 72 Watt'a falan düşüyor. Benim kartım oyunlarda da az güç çekiyor anlamadığım şekilde. Misal RDR 2 bütün RX 5600XT'lerde 150 Watt civarı güç çekerken bende bu değer maximum 110 oluyor.
Merhaba şu son 2 gündür ne kazanıyorsunuz günlük dolar bazında? Ben 40 mh kazım yapıyorum 92w çekiyor. Günlük 3.06 dolar aldım 2 gündür. Benim kazanç aylık 90 dolar gözüküyor. Bende mi sıkıntı var yardımcı olur musunuz?
Konu sahibi arkadaşda yardımcı olursa sevinirim.

Merhaba şu son 2 gündür ne kazanıyorsunuz günlük dolar bazında? Ben 40 mh kazım yapıyorum 92W çekiyor. Günlük 3.06 dolar aldım 2 gündür. Benim kazanç aylık 90 dolar gözüküyor. Bende mi sıkıntı var yardımcı olur musunuz?
Konu sahibi arkadaşda yardımcı olursa sevinirim.

Eğer iki gün boyunca hiç ara vermeden kazım yaptıysanız bu değer biraz düşük ama ara verdiyseniz çok düşüyor hesaplama olayı farklı şekilde işliyor. Ben 8 gündür kazıyorum ama çok ara verdim. 32 34 saat civarı kaybım var. Aralıksız kazım yaparken aylık 125 doları gördüm tahmini kazanç olarak ama şu an çok ara verdiğim için benim de 100 dolar civarı gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı