Tek Sabit Disk Olmasına Rağmen Disk Birleştiricisinde İki Disk Olması

tanakasuna

Kilopat
Disk birleştiricisini açtığım zaman iki adet disk olduğu gözüküyor. Bilgisayarımda sadece bir adet sabit disk kullanıyorum ve ikinci gözüken diskin adının başında "volume" yazıyor. devamında ise karışık sayılar var. Bilgisayara format atalı çok da olmadı. Bu herkeste mi var yoksa sadece bende mi böyle? Nasıl kaldırabilirim?
392575

Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp "Yönet" seçeneğini seçin.

Ardından gelen pencerede "Depolama" seçeneğini seçin.

Önünüze gelen pencerenin ekran görüntüsünü bizimle paylaşın.

Bilgisayarda tek disk var. O gördüğünüz diskin içindeki format dosyalarının olduğu bölüm. Siz CD olmadan format attığınızda o bölümdeki dosyalar ile atılıyor.

Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp "Yönet" seçeneğini seçin.

Ardından gelen pencerede "Depolama" seçeneğini seçin.

Önünüze gelen pencerenin ekran görüntüsünü bizimle paylaşın.
Bilgisayarda tek disk var. O gördüğünüz diskin içindeki format dosyalarının olduğu bölüm. Siz CD olmadan format attığınızda o bölümdeki dosyalar ile atılıyor.
USB ile format atmıştım peki bu fazladan gözüken diski nasıl silebilirim?

USB ile format atmıştım peki bu fazladan gözüken diski nasıl silebilirim?
O diski silerseniz sistem kararsız halde kalabilir. Mavi ekran alırsınız veya yeniden Windows kurmanız gerekir. Silmenize gerek yok. Durmasının dezavantajı yok. Normalde yeni Windows 10 güncellemesinde artık o bölümler gözükmüyor.

O diski silerseniz sistem kararsız halde kalabilir. Mavi ekran alırsınız veya yeniden Windows kurmanız gerekir. Silmenize gerek yok. Durmasının dezavantajı yok. Normalde yeni Windows 10 güncellemesinde artık o bölümler gözükmüyor.
Bilgisayara tekrar format atacağım. Windows 7 64 bit kuracağım daha üstünü sistem kaldırmıyor. Tekrar bu sorun ile karşılaşmamak için yapabileceğim bir şey var mı? Usb bellekle format atacağım.

Bilgisayara tekrar format atacağım. Windows 7 64 bit kuracağım daha üstünü sistem kaldırmıyor. Tekrar bu sorun ile karşılaşmamak için yapabileceğim bir şey var mı? Usb bellekle format atacağım.
Bu bir sorun değil. Windows 7 format sonrasında yine gözükecektir. Windows 19 son sürümde format ve volume bölümleri disk birleştirme sekmesinde gözükmüyor.

Bende aşağıda gördünüz şekilde , format dvd si ise orjinal windows 7 home edition ve senin gibi bir şeyle karşılaşmadım. Ama kopya windows 8 pro vardı. Aynı sende ki gibi onda da 100 mb olan disk gözüküyodu. Sanırım , emin değilim fakat kopyalarda oluyor bu. Çünkü 3 kopya windows vardı üçünde de bu sorun vardı. Aslında çok rahatsız edici bir şey değil benim için , fakat sizin için öyleyse bilemem tabiki.
Screenshot_1.png

Bende aşağıda gördünüz şekilde , format dvd si ise orjinal windows 7 home edition ve senin gibi bir şeyle karşılaşmadım. Ama kopya windows 8 pro vardı. Aynı sende ki gibi onda da 100 mb olan disk gözüküyodu. Sanırım , emin değilim fakat kopyalarda oluyor bu. Çünkü 3 kopya windows vardı üçünde de bu sorun vardı. Aslında çok rahatsız edici bir şey değil benim için , fakat sizin için öyleyse bilemem tabiki. Eki Görüntüle 393484
Kullandığım format dosyası orijinal "iso" bundan emin olabilirsiniz. Windows 7 Ultimate 64 bit.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı