Tek Seferde bütün taksitler ödenebilir mi?

Böyle bir şey yapmak kesinlikle çok mantıksız, enflasyon dolayısıyla TL'nin değeri her geçen ay düşüyor. Eline toplu para geçtiyse altına yatır hem değeri artsın hem de her ay 1500 TL'lik altın bozdurup bozdurup ödersin.

Peşin fiyatına taksit yaptıysa evet doğru, ben 100 TL'lik tişört alırken bile peşin fiyatına taksit yapılıyorsa 12 ay taksitli alıyorum, fakat yapılmıyor ise erkenden kapatmak en doğrusu olacaktır, öğrenci vs. ise gelecekte zora düştüğünde taksitle uğraşmamak için parası varken kapatması da mantıklıdır.

3000 şimdi yatırdın diyelim önümüzdeki ay taksit ödemezsin, peşin ödemiş oluyorsun 2 aylık çünkü. 5 ayda hepsini ödersen borcun biter ama ekstrede alışverişin görünür 12 ay boyunca, prosedür gereği olan bir şey. Nakit paran cebinde kalsın niye bankaya vereceksin ki :) şu an en değerli şey nakit para bence aydan aya öde.

Hocam ödeyemiyorum işte onu diyorum konularıma girip bakar mısınız?

3000 şimdi yatırdın diyelim önümüzdeki ay taksit ödemezsin, peşin ödemiş oluyorsun 2 aylık çünkü.5 ayda hepsini ödersen borcun biter ama ekstrede alışverişin görünür 12 ay boyunca, prosedür gereği olan bir şey. Nakit paran cebinde kalsın niye bankaya vereceksin ki :) şuan en değerli şey nakit para bence aydan aya öde.
güncel dönem borcunda 1500 tl yazmıyor alaksız rakamlar çıkıyor ilk 100 tl çıktı ödedim sonra 300 sonra 500 tl hiç bir şey anlamadım

Böyle bir şey yapmak kesinlikle çok mantıksız, enflasyon dolayısıyla TL'nin değeri her geçen ay düşüyor. Eline toplu para geçtiyse altına yatır hem değeri artsın hem de her ay 1500 TL'lik altın bozdurup bozdurupd

Ekstre kesim tarihi 28 Nisan gösteriyor Akbank'ta ödeme yap yerine girince de farklı rakamlar çıkıyor 200-300 TL vs.
Güncel dönem borcunda 1500 TL yazmasa bile ben oraya 1500 TL yazsam olur mu taksit ödenir mi?

Son düzenleme:
Hocam ödeyemiyorum işte onu diyorum konularıma girip bakar mısınız?

güncel dönem borcunda 1500 tl yazmıyor alaksız rakamlar çıkıyor ilk 100 tl çıktı ödedim sonra 300 sonra 500 tl hiç bir şey anlamadım

Ekstre kesim tarihi 28 Nisan gösteriyor Akbank'ta ödeme yap yerine girince de farklı rakamlar çıkıyor 200-300 TL vs.
Güncel dönem borcunda 1500 TL yazmasa bile ben oraya 1500 TL yazsam olur mu taksit ödenir mi?
300 500 yazması imkansız eğer önceden yatırdığın bir para yoksa. 2 rakam yazar bir o ayki ekstre borcun ikincisi ise minimum ödeme tutarı. 1500 ödersen başka borcun yoksa tabi ki ödenir daha düşük tutar yatırırsan mesela 500 yatırdın 1000 lira borç kaldı kalan 1000 lira sonraki aya aktarılır ve faiz ödersin 20 30 lira ve sonraki ay ödemen 2500 lira filan olur. normal ödersen ekstre borcunu bir sorun yok kafa karışıklığı olmasın.

300 500 yazması imkansız eğer önceden yatırdığın bir para yoksa. 2 rakam yazar bir o ayki ekstre borcun ikincisi ise minimum ödeme tutarı. 1500 ödersen başka borcun yoksa tabi ki ödenir daha düşük tutar yatırırsan mesela 500 yatırdın 1000 lira borç kaldı kalan 1000 lira sonraki aya aktarılır ve faiz ödersin 20 30 lira ve sonraki ay ödemen 2500 lira filan olur. normal ödersen ekstre borcunu bir sorun yok kafa karışıklığı olmasın.
hocam konu açtım konuma bakar mısnız
KONU BU

Geri
Yukarı