Tek tek parça alarak sistem toplama önerisi

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba tek tek parça alarak sistem toplayacağım şu an 3000 TL gibi bir bütçem var birazcık aşabilirim ilk hangi parçayı almalıyım, alacağım parça için hem ekonomik hem de performans olarak AAA oyunları oynatmasını istiyorum. Hangi parçaları ilk olarak almam gerekiyor hangisi zamlanmaya müsait vs. vs. Olarak sıralarsanız çok iyi olur şimdiden teşekkürler.

Not: Şu anlık ekran kartı alacak bütçem yok alırsam RX 6500XT almayı düşünüyorum.

İlk olarak aylık ne kadar para biriktirebilirsin?
İkinci olarak yeni yıldan sonra zam gelme ihtimali var ne kadar sürede sistemi toplamayı düşünüyorsunuz?

Fikirleriniz için teşekkürler yazın abimle işe gireceğim o zamana kadar alabildikçe alayım diyorum. Aylık ortalama 1000 TL biriktirebilirim

Bir de şuan kullandığım laptopta 1 TB HDD var idarelik onu da kullanabilirim

Fikirleriniz için teşekkürler yazın abimle işe gireceğim o zamana kadar alabildikçe alayım diyorum. Aylık ortalama 1000 TL biriktirebilirim.

Bir de şu an kullandığım laptopta 1 TB HDD var idarelik onu da kullanabilirim.

İlk olarak ikinci elden test etme imkanın varsa 3K'ya RX6600 alabilirsin. Sonra PSU, kasa, RAM, anakart, işlemci şeklinde alınabilir. Ancak @Cantrepreneur hocamın dediğide mantıklı eğer siz test edemeden iade süreleri biterse parçalar elinizde kalır.

İlk olarak ikinci elden test etme imkanın varsa 3K'ya RX6600 alabilirsin. Sonra PSU, kasa, RAM, anakart, işlemci şeklinde alınabilir. Ancak @Cantrepreneur hocamın dediğide mantıklı eğer siz test edemeden iade süreleri biterse parçalar elinizde kalır.

Doğru hocam parçaları aldıktan sonra bizim bilgisayarcı var orada çalışıyor mu çalışmıyor mu orada deneyebilirim

Doğru hocam parçaları aldıktan sonra bizim bilgisayarcı var orada çalışıyor mu çalışmıyor mu orada deneyebilirim.

Bende böyle tek tek topliyicam diye ilk başta anakart almıştım sonra işlemciler pahalanınca elinde kalmıştı. Ben olsam tek tek alacaksam şu sırayla alırdım:
Ekran kartı, PSU, kasa, RAM, SSD,anakart, işlemci.
Şu anki bütçenizle ikinci elden RX6600 bakabilirsiniz. NVIDIA tarafında 3060 dengi bir kart. Ancak test edebiliyorsanız alın.

Geri
Yukarı