Tek tık ile oyunlardaki ping değerlerinizi öğrenin!

Riot kısmında Türkiye'nin Avrupa'dan daha yüksek pingi var.

Steam güncelleniyormuş o yüzden :D.

1615728533975.png

@Eray T Tuşa basma olayını yapamadım, direkt açılıyordu çözersem o şekilde ekleyeceğim.

@EKAloji Tamamiyle görseli değiştirerek yapabilirsiniz.

@MisakiTaro Her tuşa bastığınızda yenilenir, bu şekilde düşündüm.

@Lodge Riot Frankurt sunucusu baz alındı. Detaylı olarak IP'lerini eklerseniz o şekilde ayırım yapabilirim.

@Recx and Flex Testi tekrar yapar mısınız? Bazen anlık dalgalanmalardan farklı çıkabiliyor. Ona göre tekrar bir gözden geçirelim.

@Eray T tuşa basma olayını yapamadım, direkt açılıyordu çözersem o şekilde ekleyeceğim.

@EKAloji tamamiyle görseli değiştirerek yapabilirsiniz.

@MisakiTaro her tuşa bastığınızda yenilenir, bu şekilde düşündüm.

@Lodge Riot frankurt sunucusu baz alındı. Detaylı olarak IP'lerini eklerseniz o şekilde ayrım yapabilirim.

@Recx and Flex testi tekrar yapar mısınız? Bazen anlık dalgalanmalardan farklı çıkabiliyor. Ona göre tekrar bir gözden geçirelim.

Hocam isterseniz C# ile döngülü ve tuş atamalı halini yapabilirim.

@Eray T Tuşa basma olayını yapamadım, direkt açılıyordu çözersem o şekilde ekleyeceğim.

@EKAloji Tamamiyle görseli değiştirerek yapabilirsiniz.

@MisakiTaro Her tuşa bastığınızda yenilenir, bu şekilde düşündüm.

@Lodge Riot Frankurt sunucusu baz alındı. Detaylı olarak IP'lerini eklerseniz o şekilde ayrım yapabilirim.

@Recx and Flex Testi tekrar yapar mısınız? Bazen anlık dalgalanmalardan farklı çıkabiliyor. Ona göre tekrar bir gözden geçirelim.

3 kez tekrardan yaptım şu an oyundayım LoL'de 22-23 ms gösteriyor fakat testte 16 ya da 14.

@Eray T İlginiz için teşekkürler, az çok C++ biliyorum oradan da çözebilirim de uğraşmak istemiyorum basitte kalsın istedim.

@Recx and Flex IP'ler de birazdan bir güncelleme yapacağım.

@Recx and Flex
ping tr.leagueoflegends.com CMD üzerinden buraya ping atar mısınız? Bu çıkan değerler tutuyor mu? Buna bir bakalım. 162.249.79.1 adlı IP'yi ile test ediyoruz bu da Riot'un kendi paylaşımında olan IP.
  • support-leagueoflegends.riotgames.com/hc/162.249.79.1r/articles/201752674-Ağ-Sistem-ve-League-of-Legends-Kayıtları

Son düzenleme:
Microsoft Windows [Version 10.0.19042.844]
(C) 2020 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

C:\Users\ı

>Ping tr.leagueoflegends.com

Pinging e12817.dscj.akamaiedge.net [104.117.205.25] with 32 bytes of data:
Reply from 104.117.205.25: Bytes = 32 time = 58ms TTL = 50
Reply from 104.117.205.25: Bytes = 32 time = 73ms TTL = 50
Reply from 104.117.205.25: Bytes = 32 time = 58ms TTL = 50
Request timed out.

Ping statistics for 104.117.205.25:
Packets: Sent = 4, Received = 3, Lost = 1 (25% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 58ms, Maximum = 73ms, Average = 63ms

C:\Users\
@261538 CMD sonuçları. Hocam bir şeyler ayarladınız mı bilmiyorum ama şu anda tekrardan test ettim 22 ms gösterdi.

Bir ayarlama yapmadım. DNS kullanıyorsanız belki anlık olarak bu etki ediyor olabilir. Valorant ve LoL için ayrı ayrı IP bulamadım(LoL için var sadece), onun yanında aynı sunucuyu kullandıklarımı düşündüğüm için(Değerlerde çok yakın çünkü 2-3ms oynuyor) tek bir merkez üzerinde belirtip Türkiye olarak tuttum.

Avrupa içinde 2-3 IP buldum fakat ping atılmıyordu bu yüzden Frankurt'u sabit alarak Avrupa yazdım.

LoL için değerler tam olarak yanlış değil. Oyun içi değer her zaman biraz daha fazla oluyor. @261538'nın dediği gibi bazı IP'lere ping atılmıyor. Yapacak çok da bir şey yok.

Desktop Screenshot 2021.03.14 - 21.55.42.93.png

LoL Avrupa'ya normalde 40 ms çıkardı ilginç. Oyunda 12-13 alıyordum şimdi 15-16 alıyorum ondan sanırsam. Fortnite Avrupa sanırsam Fransa sunucusu. Benim Amazon AWS diye attığım sunucu Fortnite Frankfurt sunucusu. Aynı şekilde Londra'da Fortnite sunucusu. PUBG de oyun içinde 39-45 arası değişiyor. Burada 64 ms çıkmış ilginç. Viyana zaten Telekom bozdu zaten 6 aydır paşa düzeltmiyor. Arada düzeliyor düşüyor 30'a sonra tekrar yükseliyor. Amazon AWS 52 ms almışım. Ama normalde 38 alıyordum eskiden.

Ve bu arada LoL Türkiye sunucusu o IP adresi yanlış sanırsam. Normalde bu 104.160.143.212

Yeni konular

Geri
Yukarı