Tekirdağ'da internet hızı ve ping nasıldır?

Merhabalar birkaç ay içinde Tekirdağ'a taşınabilme ihtimalim var. Tekirdağ'da internet hızları ne durumdadır? Özellikle buraya dikkat çekiyorum, ping durumu nedir? Mesela Tekirdağ'dan, Avrupa (Almanya, Frankfurt) konumlu bir sunucuya bağlandığınızda kaç milisaniye gecikme alıyorsunuz? Bunu ölçmek için en basitinden Valorant'ta pinge bakabilirsiniz. Tekirdağ'da yaşayan arkadaşlar ping süreleriyle cevap verirse sevinirim. Bu arada şehrin hangi tarafında yaşadığınızı da belirtirseniz iyi olur.
12 ping Tekirdağlıyım.

Geçmişe baktım da asıl soru oymuş. Ona göre düzenledim.

Rainbow Six Siege oynarken Kablonet ile 45-50 ms alıyorum. TurkNet VDSL ile de bu değerlerdeydi. PUBG oynarken Kablonet ile 45 ms alıyorum. TurkNet ile de 42 ms alıyordum. Valorant’ı sadece Türkiye sunucusunda oynadım ve ortalama 12 ms alıyordum.

Merak ettiğiniz oyunlar var mı?

Merhabalar birkaç ay içinde Tekirdağ'a taşınabilme ihtimalim var. Tekirdağ'da internet hızları ne durumdadır? Özellikle buraya dikkat çekiyorum, ping durumu nedir? Mesela Tekirdağ'dan, Avrupa (Almanya, Frankfurt) konumlu bir sunucuya bağlandığınızda kaç milisaniye gecikme alıyorsunuz? Bunu ölçmek için en basitinden Valorant'ta pinge bakabilirsiniz. Tekirdağ'da yaşayan arkadaşlar ping süreleriyle cevap verirse sevinirim. Bu arada şehrin hangi tarafında yaşadığınızı da belirtirseniz iyi olur.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2021-07-31 162551.png
    Ek Açıklama 2021-07-31 162551.png
    69,7 KB · Görüntüleme: 25

Rainbow Six Siege oynarken Kablonet ile 45-50 ms alıyorum. TurkNet VDSL ile de bu değerlerdeydi. PUBG oynarken Kablonet ile 45 ms alıyorum. TurkNet ile de 42 ms alıyordum. Valorant’ı sadece Türkiye sunucusunda oynadım ve ortalama 12 ms alıyordum.

Sizce Hakkari ile Tekirdağ arasında, sunucusu İstanbulda bulunan bir oyunun gecikmesi öyle göz önüne alınabilecek kadar fark eder mi? Diğer şehirlerde oturan arkadaşlarımla hiç yaşamadık ama konu Hakkari olunca bilemedim. :D

Süleymanpaşa’da yaşıyorum, Valorant İstanbul sunucusunda 12-14 ms alıyorum Frankfurt sunucusuna girmedim ancak tabloda yanlış hatırlamıyorsam 20-40 arası bir değer yazıyordu. Ancak bu her mahallede değişiyor. Benden birkaç mahalle ileride bi arkadaşım yaşıyor Valorant İstanbul sunucusunda 300-400 ms’lere kadar çıkıyor bazen. Düzgün bir altyapınız varsa çok sorun yaşamazsınız.

Merhabalar teşekkür ederim yanıtınız için.

Haxball adlı oyun için aşağıda bıraktığım oda linkinden odaya girip sol alttan ping değerini kontrol edebilir misiniz? Bu oda VPS üzerinde kurulu konumu Frankfurt, Almanya olması lazım. Burada kaç ping alacaksınız çok merak ediyorum.

Arkadaşlar oyunlarda ping kontrolünü yaparken lütfen Avrupa sunucularını seçip de yaparsanız daha iyi olur. Türkiye'de standartlar zaten belli, onu merak etmiyorum da Tekirdağ'ın yurtdışına çıkışı nasıl onu merak ediyorum. Mesela Valorant'ta Frankfurt 1 sunucusunda Tekirdağ'dan kaç ping aldığını gösterebilecek birileri var mıdır?

Arkadaşlar oyunlarda ping kontrolünü yaparken lütfen Avrupa sunucularını seçip de yaparsanız daha iyi olur. Türkiye'de standartlar zaten belli, onu merak etmiyorum da Tekirdağ'ın yurt dışına çıkışı nasıl onu merak ediyorum. Mesela Valorant'ta Frankfurt 1 sunucusunda Tekirdağ'dan kaç ping aldığını gösterebilecek birileri var mıdır?
Ortalama 33-45 arası alırsın altyapıya göre değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı