Teklos Lojistik garanti süreci

AreYouOkey

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bozulan SteelSeries Mouse'umu Adeks'ten aldığım yönlendirme ile Teklos Lojistik'e gönderdim. Kendileri bana hiçbir haber vermeden 1 hafta sonrasında 21 Aralık civarı Mouse'u tarafıma geri göndermişler fakat Yurtiçi Kargo'nun yetersiz iletişimi sonucu sonucu kargom iade edilmiş kendilerine geri. Bu tarz bir durum yaşayan arkadaş var mı? Teklos'u aradım fakat bana öğle yemeğinde olduklarını öğleden sonra aramam gerektiğini söylediler. Ben de şu anda onu bekliyorum. Umarım mouse arada kaybolmaz.

1609752128335.png

Ben kargomun iade gittiğini daha bugün mesaj kutumu karıştırırken gördüm. Kendileri sadece 1 tane mesaj atmışlar, o da gözümden kaçmış (Yurtiçi).
Anlık olarak kendileri ile iletişime geçtim ve yardımcı oldular. Ürünün E faturasını istediler ve bir mail adresi verdiler bende oraya yolladım. Sonrasında tekrar işleme alınacağını da söylediler şuanda başka bir dönüş için beklemedeyim. Buraya aktaracağım yaşayan olursa falan diye.
Ekleme: Sonrasında kendileri ile iletişime geçtim ve bana mouse'un yapılamayacağını stok olmadığı için para iadesi vereceklerini söylediler bende kabul ettim ama sorun şu benim mouse Rival 300S güncel olarak 350-400 TL ben 180 TL olarak almıştım ve güncel fiyat değil aldığım fiyat üzerinden ödeme yaptılar(180 TL). Kendileri ile uğraşmak istemedigim için kabul ettim.

Son düzenleme:
Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama Teklos, hayatımda gördüğüm en iyi yetkili servislerden birisidir hatta en iyisidir diyebilirim. 4-5 kere SS mouse gönderdim hepsinde de sıfır ürün ile değiştirdiler. Daha dün ise Arctis 5 kulaklığımın ses kablosu bozuldu. İnternette kablonun orijinalini aradım satın almak için ama bulamadım. Ben de yetkili servisinde var ise kabloyu satın almak için firmaya mail gönderdim. Kulaklığın garanti süresi dolmasına rağmen kabloyu bana ücretsiz bir şekilde göndermek için adresimi istediler. Çoğu yetkili servis beleşe günahlarını bile vermezler. Eminim stok olsaydı sana da ürünü sıfırı ile değiştirip gönderirlerdi.

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama Teklos, hayatımda gördüğüm en iyi yetkili servislerden birisidir hatta en iyisidir diyebilirim. 4-5 kere SS mouse gönderdim hepsinde de sıfır ürün ile değiştirdiler. Daha dün ise Arctis 5 kulaklığımın ses kablosu bozuldu. İnternette kablonun orijinalini aradım satın almak için ama bulamadım. Ben de yetkili servisinde var ise kabloyu satın almak için firmaya mail gönderdim. Kulaklığın garanti süresi dolmasına rağmen kabloyu bana ücretsiz bir şekilde göndermek için adresimi istediler. Çoğu yetkili servis beleşe günahlarını bile vermezler. Eminim stok olsaydı sana da ürünü sıfırı ile değiştirip gönderirlerdi.
Genel olarak iletişimlerinden vs bende memnun kaldım dediğim gibi. Para iadesi aldığım fiyattan yapılması bir tık canımı sıkmıştı ama ona da satın aldığım firma(İncehesap) ile tüketici hakem heyetine başvurmam gerektiğinden uğraşmak istemedim.

Genel olarak iletişimlerinden vs bende memnun kaldım dediğim gibi. Para iadesi aldığım fiyattan yapılması bir tık canımı sıkmıştı ama ona da satın aldığım firma(İncehesap) ile tüketici hakem heyetine başvurmam gerektiğinden uğraşmak istemedim.
Bu tarz durumlarda, para iadesi ya da sahip olunan ürünün muadili veya bir üst modelinin verilmesi şeklinde iki hakkınız var diye biliyorum. Ve bu seçimi siz belirliyorsunuz, firma değil. (Bildiğim kadarıyla.)

Yeni konular

Geri
Yukarı