Teknik Liseden Açık Liseye geçilir mi?

tongyabgukagan

Picopat
Herkese merhaba, ben şu an güzel bir Teknik Lisede Elektrik bölümü okuyorum ve 10.sınıfım. Notlarım 65-70-75 arası 9.sınıf ortalamam 70 idi şimdi 10.sınıf sınavları başlıyor yine 70-75 alırım diye düşünüyorum. Benim sorum, 10.sınıf bittiğinde yani 11'e geçtiğimde açık öğretime geçsem sıkıntı yaşar mıyım? Ama derslerime çalışırım geçen yıl canlı dersler vardı hiçbirine girmeme rağmen YouTube'dan çalışarak 70 ortalamayla geçtim. Neden açık öğretim derseniz, çünkü okul gerçekten zaman kaybı geçen yıl günde 1,2 saat çalıştım oyun falanda oynadım iyi geçtim ama bu yıl okullar açıkken gerçekten zamanımın çoğu boşa gidiyor. Evde hem daha çok vaktim olur diye düşünüyorum. Özellikle açık öğretim hakkında bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

Okumaya üşenenler için; ortalama bir not alıyorum(65, 70), 10.sınıfım, 11.sınıfta açığa geçsem ne olur?

Benim sorum, 10.sınıf bittiğinde yani 11'e geçtiğimde açık öğretime geçsem sıkıntı yaşar mıyım?
Sıkıntı yaşamazsınız, avantajlı bile olursunuz. Müdür yardımcınız illa mesleki açık liseye geçmen için uğraşacaktır, yok meslek lisesi diploman olsun vs. Sakın ona kanma, direkt düz açık liseye geç.

Sıkıntı yaşamazsınız, avantajlı bile olursunuz. Müdür yardımcınız illa mesleki açık liseye geçmen için uğraşacaktır, yok meslek lisesi diploman olsun vs. sakın ona kanma, direkt düz açık liseye geç.

11.sınıfta geçmeyi düşünüyorum. Zaten gitme diyenlerin çoğu düşük notları olupta mezun olamayan arkadaşlar. Zaten geçmemi istememdeki nedenlerden biri meslek dersleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı