Teknik servis telefon anakartının yandığını söylüyor

WilkHockey7

Hectopat
Merhaba, telefonum açılma ekranında kalıyordu. Teknik servise verdim. Teknik servis telefonun anakartının yandığını söyledi ve 2800 TL istedi. Anakartı yanan bir telefonun açılma ekranında kalması normal mi?

Normalde KVK gibi bir servis olsaydı ücret olmadan anakart değişimini yapıyorlar.

Genpa teknik servise göndermiştim. Telefon elime ulaşınca KVK'ya da göndermeyi deneyebilirim.
Anneme Redmi Note 10S almıştım neden bozuldu? Ona göre dikkat edelim.
İşte bilsem. Telefon elimdeydi bir anda kapandı tekrar açtım 10 dakika sonra tekrar kapandı. Daha sonra açılma ekranında kalmaya başladı.

Genpa teknik servise göndermiştim. Telefon elime ulaşınca KVK'ya da göndermeyi deneyebilirim.

İşte bilsem. Telefon elimdeydi bir anda kapandı tekrar açtım 10 dakika sonra tekrar kapandı. Daha sonra açılma ekranında kalmaya başladı.

Cihazınız hangi teknik servisin garantisine sahipseniz orası ücretsiz değişim yapacaktır. Başka bir servise gönderirseniz sizden para isteyeceklerdir.
Aynı telefonu şu an bende kullanıyorum.
Telefon üzerinde herhangi bir değişiklik yaptınız mı?

Cihazınız hangi teknik servisin garantisine sahipseniz orası ücretsiz değişim yapacaktır. Başka bir servise gönderirseniz sizden para isteyeceklerdir.
Aynı telefonu şu an bende kullanıyorum.
Telefon üzerinde herhangi bir değişiklik yaptınız mı?
Telefonun yetkili servisi Genpa diye biliyorum. Telefonda bir değişiklik yapmadım.

yurtdışında yaşıyorum dostum
Ben ne anlatmaya calisiyorum kendisi ne diyor. 🤣

Daha acik soylemem gerekirse burda hic android kullanmadim diyorsun baska yerde android kullaniyorum diyorsun. Burda iphone 12 kullaniyorum diyorsun baska konuda huaweiden iphone 6 ya gectim diyorsun. 0 tutar bence daha fazla zorlama. 😀

Xiaomi Note 10 Pro'ya ROM atarken aynısı başıma geldi açılış ekranında kaldı sonra görüntü komple gitti sadece titriyordu ama açılmıyor du servis anakart değişimi dedi senin de dediğin gibi telefonu geri istedim tanıdığım bir Xiaomi tamircisine verdim 1 gün için yazılım atarak düzeltilebilir 2500 anakart değişimi istenen telefonu 300 350 TL gibi komik bir rakama yaptılar.
Sizinkisi hard brick, anakart yanması değil.

Geçen benim Samsung M21 telefonda kendini durduk yere resetlemeye başladı ardından açılış ekranında kaldı bir daha açılmadı cumartesi öğlen Samsung resmi servisine elden götürdüm 1 saate tamir ettiler anakart yanmış anakartın değişimini yaptılar. Tüm süreç 1 saat sürdü alacaksanız.

Garantisi devam ediyorsa tamir etmeleri lazım ne diye para istiyorlar anakartı bir kullanıcı nasıl kendisi yakacak.

Geri
Yukarı