Teknobiyotik Alışveriş Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Konuyu başlatan CHEF
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 1B
Benim son dönemdeki favori sitemdir.

Kullanılmış ürün satmaz ama mesela hazır kasasında kullandıkları bazı PSU'ların bırakın 80+ sertifikasını, çoğunun kutusu bile olmayan ürünler. Almadan önce enine boyuna inceleyin.
Hazır kasadan kastınız kasa+PSU bundle'ları ise onlarda zaten PSU kutusu gelmez. Sadece kasanın kutusu gelir, ürünün kodunu arattığınızda PSU ile çıkar zaten kasa.

Hazır kasadan kastınız kasa+PSU bundle'ları ise onlarda zaten PSU kutusu gelmez. Sadece kasanın kutusu gelir, ürünün kodunu arattığınızda PSU ile çıkar zaten kasa.

Geçen denk geldim, böyle 1-2 sistemdede rastladım; Intel Skylake i3 6100 3.7 GHz, RX460 OC 2GB, 8GB DDR4, 1TB HDD 400W Oyun Bilgisayarı

AMD A10-7890K, 8GB 2400Mhz DDR3 Ram, 1TB HDD + 120GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC

Ben PSU'ya fazladan verilecek 100 lirayı mantıklı buluyorum, nedense bunlarda kullanılan ürün güven vermedi. Dark'ın gayet güzel ürünleri var, muhtemelen buradaki PSU da tatmin edicidir ama ben yinede farklı ve sertifakalı bir PSU tercih ederim

Geçen denk geldim, böyle 1-2 sistemdede rastladım; Intel Skylake i3 6100 3.7 GHz, RX460 OC 2GB, 8GB DDR4, 1TB HDD 400W Oyun Bilgisayarı

AMD A10-7890K, 8GB 2400Mhz DDR3 Ram, 1TB HDD + 120GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC

Ben PSU'ya fazladan verilecek 100 lirayı mantıklı buluyorum, nedense bunlarda kullanılan ürün güven vermedi. Dark'ın gayet güzel ürünleri var, muhtemelen buradaki PSU da tatmin edicidir ama ben yinede farklı ve sertifakalı bir PSU tercih ederim
Düşük w değerindeki PSU'lar genelde sertifika için verilecek olan paraya ve emeğe değmez. O yüzden de ucuz 400w-500w gibi PSU'larda 80+ görmemeniz o PSU'nun kötü olduğunu belirtmez. Paylaştığınız linklerdeki bilgisayarların kasaları da bütçe dostu olarak seçilmiş ve hepsi sitede olan ürünler. Eğer o bundle'ı almak istiyorsanız ama PSU'yu sevmediyseniz kendiniz aynı parçaları seçerek PSU'yu değiştirerek kendi sisteminizi oluşturabilir ya da site ile iletişime geçip o kasayı istediğini ancak güç kaynağını farklı bir model istediğinizi belirtebilirsiniz.

Adamlarda ürünler neyse onu kullanıyor sonuçta. :) Bu arada verilen ekstra 100 lirayı ben de mantıklı buluyorum. Zaten doğru olan da güç kaynağından kısmamak. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı