Teknobiyotik R5 3600X ve RTX 2060 sistem alınır mı?

Hangisi mantıklı olacaksa kendim birleştirebilirim ayrı ayrıda satın alabilirim daha verimli olacaksa fark etmez net olursa hangi sitelerdense link falan olursa sevirim.

Evet şimdi aklıma geldi sürem bitsin yenisini açacağım aynı öyle.

Linkli atıyor zaten merak etme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka bence RX 5700 koy daha iyi olur 3600X ile RX 5700 uçar duramazsın.

Ya ne kadar da RX 5700 ve RX 5700 XT iyi dense de yazılım güncelleştirmesi stabilite ısınma sorunu olmaması bakımında NVIDIA tercih etmeliyim sanki diye bir kanı içerisindeyim.

Ben de RX 5700 XT kullanıcısı olarak tavsiye etmiyorum pek. İki gündür oyunda iken sürekli yazılım kaynaklı resetler meydana geliyor. Umarım ileride bu sorunları çözerler.

Ya ne kadar da RX 5700 ve RX 5700 XT iyi dense de yazılım güncelleştirmesi stabilite ısınma sorunu olmaması bakımında NVIDIA tercih etmeliyim sanki diye bir kanı içerisindeyim.

Evet siz onları tercih edin fiyatları biraz düşsün bizde alalım :D.

Ben de RX 5700 XT kullanıcısı olarak tavsiye etmiyorum pek. İki gündür oyunda iken sürekli yazılım kaynaklı resetler meydana geliyor. Umarım ileride bu sorunları çözerler.

Peki hocam 3600X'den memnun musun 3600 yeterli fark yok falan diyorlar ama hazır OC olması ve daha iyi soğutması olduğu için bende 3600X düşünüyorum senin düşüncen nedir 400TL falan farka değer mi?

Bence değmez. Ben alacağım sırada 3600 stok sorunu vardı. 1600TL'e görünce 3600X almıştım. 3600 alıp güzel bir ayar çekersen gayet güzel olur.

Ben bunu çok denedim 1.180V ile en fazla 4.2GHz stabil oluyor. Fazla güç vermek de istemiyorum saçma derecede ısınıyor sonra. Böyle 60W falan çekiyor yükte.

Bence değmez. Ben alacağım sırada 3600 stok sorunu vardı. 1600TL'e görünce 3600X almıştım. 3600 alıp güzel bir ayar çekersen gayet güzel olur.

Ben bunu çok denedim 1.180V ile en fazla 4.2GHz stabil oluyor. Fazla güç vermek de istemiyorum saçma derecede ısınıyor sonra. Böyle 60W falan çekiyor yükte.

İşte ben o ayarlardan çok anlamıyorum ve ellemek istemiyorum o yüzden stock olarak düşünürsek 2'sini de yine de değmez mi?

Yanlış hatırlamıyorsam stok ayarda 1.45V'a kadar güç verebiliyor. Bu çok fazla bir güç. Zaten bir iki denemeden sonra ayar tutar. Voltaj düşürdüğünüz için herhangi bir risk de yok ortada zaten. :)

He dersen ben ellemeyeceğim, bence 3600 çok yeterli bir işlemci. O 400TL ile başka bir donanım veya alacağınız bir donanımın daha iyisini yatırım yapın derim. ( M.2 SSD olabilir)

Anakart ve PSU konusunda daha iyi oldu ve RTX 2070 Super:

Anakart ve PSU konusunda daha iyi oldu ve RTX 2070 Super:

AOC 23.8" 24G2U 144Hz 1ms 2xHDMI DP FHD IPS Freesync Gaming Monitör | ITOPYA
Bu monitör mü iyi senin attığın mı?
Bu arada teşekkür ederim sadece MediaMarkt'a olan anakart stoğu tükenmiş nereye bakayım sence birkaç sorum olacak eğer yanıtlarsan birleştirip alacağım.

Geri
Yukarı