Teknobiyotik RX 570 iade kararı

@AntenOS Kafanızı çok takmayın. Haklıysanız hakkınızı alırsınız öyle yada böyle. Firma süreyi uzatıp vakit kaybettirmek istiyorsa buyursun etsin. Haklı bulunursanız üstüne tazminat isteme hakkınız bile doğar. :)
RX 570'imi alayım da hocam. Sanki ben bozdum kartımı utanmadan 1270 TL iade edecekler bir de. Ellerinde yoksa neden 23 farklı işlemcili ve modifikasyonlu RX 570'li sistem satıyorlar? O sistemlerdeki kartlarda benim gibi servise verilip bozuk sonucu çıkan kartlarla toplanıyor herhalde.

Bu firmaya o kadar güvenmiyorum ki. Belki de tamir edecekler ve 4000 TL'den satacaklar yine başka insanlara. İlk ve son alışverişim oldu Teknobiyotik üzerinden bu. Zaten müşterileri ile konuşma şekillerinden anlayıp ilk başta girişmemem lazımdı bu firmaya.

Bu firmaya o kadar güvenmiyorum ki. Belki de tamir edecekler ve 4000 TL'den satacaklar yine başka insanlara. İlk ve son alışverişim oldu Teknobiyotik üzerinden bu. Zaten müşterileri ile konuşma şekillerinden anlayıp ilk başta girişmemem lazımdı bu firmaya.

Korkutmayın hocam beni o kadar para verip sistem aldım. 🤣
Hatta VGA to HDMI dönüştürücü aparatını bile oradan aldım.🤕

Korkutmayın hocam beni o kadar para verip sistem aldım. 🤣
Hatta VGA to HDMI dönüştürücü aparatını bile oradan aldım.🤕
Umarım benim gibi durumlara düşmezsiniz hiç hocam. 1. yılına 2 gün önce girmişti kartım ne şanssız biriyim ben.
Sizin istediğinizi seçme hakkınız var. (Ayıpsız misliyle değişim veya para iadesi.) Siz hakkınızı savunun. Sizin RX570 iadesi almanız veya ayıpsız bir üst modeliyle değişim almanız gerekmekte. Ürün stoğu yoksa eğer firmanın para iadesi yapması normal karşılanabilir fakat dediğiniz gibi stokta ürün olduğu halde yapılıyorsa böyle bir hareket o halde siz haklı çıkarsınız. Adem Helvacı ile iletişime geçmeyi ve yardım etmesini rica edebilirsiniz. Benzer bir konuda da ismi geçmişti. Bu konularda firmalarla arası iyi. :)

Bahsettiğim konu ile ilgili videolar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Adem Helvacı Doğru hesap mı bilmiyorum fakat etiketleyeyim yine de. :)
Nasıl iletişime geçeceğim Adem hocam ile? Sizden ricam açıklar mısınız?

Son düzenleme:
Öncelikle merhabalar arkadaşlar,

Tam 10 dakika önce Teknobiyotik'ten mail geldi. Kartımda arıza bulunduğunu ve tamir edilmesinin mümkün olmadığını belirtmişler ve iade yapacaklarını söylemişler. Ama ben 1270 TL'ye almıştım RX 570 kartımı şu an aynı kart 4000 TL. Ellerinde stok olmadıklarını söylüyorlar ama hazır sistemlerde kartımın aynısını satıyorlar. Ne yapmam gerekiyor şimdi? Ben değişim istiyorum iletişime geçeceğim ve değişimde ısrarcı olup stok olmadığını söylediklerinde hazır sistemlerden örnek vereceğim. Sizin de yapmamın gerekli olduğu şeyleri belirtmeniz benim adıma çok iyi olur böylelikle hakkımı alabilirim. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.
Firmanın şu anda RX570'li ekran kartlarının bulunduğu sistemleri sattığına ve stokta olduğuna dair bütün ilgili ekran görüntülerini delil olarak alıp saklamanızı ve hatta yedeklemenizi tavsiye ederim bir an önce.

Firmanın şu anda RX570'li ekran kartlarının bulunduğu sistemleri sattığına ve stokta olduğuna dair bütün ilgili ekran görüntülerini delil olarak alıp saklamanızı ve hatta yedeklemenizi tavsiye ederim bir an önce.
Video çeksem daha iyi olur değil mi? Fotoğraf olunca inanmama ihtimalleri olabilir çünkü.

Video çeksem daha iyi olur değil mi? Fotoğraf olunca inanmama ihtimalleri olabilir çünkü.
Yani siz garanti olması açısından önce videosunu çekin video içerisinde satılan sistemlerin sayfasını da yenileyin ki öğeyi denetle falan olmadığı anlaşılsın. Hem de sonrasında tek tek ekran görüntülerini alın ayrıca bunların hepsini Google Drive vb. bulutta yedekleyin.

Ellerinde stok olmadıklarını söylüyorlar ama hazır sistemlerde kartımın aynısını satıyorlar.
Ürün dışarıdan bakınca aynı gözükebilir ama bilmem ne numarası aynı değilse stokta olmadığını beyan edip üstüne kanıtlayabiliyorlar. Kısacası elleri daha güçlü çünkü yasal boşluklar çok fazla.

Teknobiyotik benim gözümde sabıkalı bir firma. Kargo parasını iadeden kesmeye çalışan, kar etmek için türlü cambazlıklar yapan bir firma. Buradan inatla niye ürün alınır anlam veremiyorum...

Yani siz garanti olması açısından önce videosunu çekin video içerisinde satılan sistemlerin sayfasını da yenileyin ki öğeyi denetle falan olmadığı anlaşılsın. Hem de sonrasında tek tek ekran görüntülerini alın ayrıca bunların hepsini Google Drive vb. bulutta yedekleyin.
Şimdi Teknobiyotik'le konuştum. Stok olduğuna dair kanıt olarak bilgisayarları söyledim ve bir şey diyemediler. Satıyoruz dediler sadece. Teknik servise yönlendirdiler orada da aynı şeyleri söylediler ben de yeterli kanıtı sundum yine bir şey diyemediler. Video ve ses kaydı aldım stok olduğuna dair. Şu an daha üst birine yönlendireceklerini söylediler sonucu bekliyorum. THH'e başvuracağımı söyleyince sessiz kalıyorlar. :D

Teknobiyotik iade hakkında tonlarca konu görüyorum adamların tek amacı müşteriden para koparmak emin olun kartın tamiri vardır herkese aynısını söylüyorlar onlardan haber beklemeyin verin mahkemeye gitsin

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı