Teknobiyotik bozulan RX 570'e 50 gün sonra iade yapmak için mail gönderdi

Öncelikle merhabalar,

"Lütfen yalnızca başlığı okuyarak yorum yapmayın."

2 ay önce RX 570 kartım kendiliğinden bozuldu, ben de bu kartı servise gönderdim. 2 hafta geçtikten sonra kartın bozulduğunu ve tamir edilmesinin mümkün olmadığını dile getirerek, iade yapabileceklerini çünkü kartta stok olmadığını söylediler. Ben de bu iade teklifini kabul etmedim çünkü kartımı 1270 TL iken almıştım şu an aynı kartın sıfırı 3500 TL civarlarında. Bunun üzerine tüketici hakem heyetine başvurdum ve 40. güne geldiğimizde daha yeni savunmalarını yapmışlardı. Şu an bu yaşadığım sorunda 50. güne geldik ve beni arayıp iade için mail yolladıklarını söylediler. Ben de kabul etmedim ve THH başvurusunu sonuçlansın ondan sonra görüşürüz tarzından bir konuşma yaptım. Sizce bu durum iyi bir şeye mi işaret? Sonuç benim lehime mi olacağından hala iade yapmak istiyorlar? Sizin de fikirleriniz merak ediyorum.
Sonuç sizin lehinize olucak. Tüketici ürününün yenisini değiştirmek istiyorsa onu seçmek satan kişinin tercihi değil, zorla yapacağı bir şey.
"(4) Tüketicinin, malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi hakkını seçmesi durumunda satıcı, üretici veya ithalatçının, malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi talebinin kendilerine bildirilmesinden itibaren azami otuz iş günü içerisinde, bu talebi yerine getirmesi zorunludur."

Geri
Yukarı