TEKNOHAYAT-16 alınır mı?

HardEngineer

Zeptopat
Daha fazla  
Aşağıdaki sistem hakkında görüşünüz nedir?

Yaptığım özelleştirmeler:

AMD Ryzen 7 7800X 3D.
MSI MAG 112R ATX kasa.
Corsair H100 sıvı soğutucu.
Samsung 1 TB 980 NVMe.

Hocam ben de bu soruyu çok kez kendime sordum açıkçası. Birkaç haftadır birçok sistem inceledim. Dediğiniz sistemlerde ya diğer parçalar kalitesiz oluyor ya da hava soğutma oluyor. Bana bir sistem önerebilir misiniz?

Alınmaz. 65k'ya 4060ti sistem çok düşük kalıyor.
Hocam ben de bu soruyu çok kez kendime sordum açıkçası. Birkaç haftadır birçok sistem inceledim. Dediğiniz sistemlerde ya diğer parçalar kalitesiz oluyor ya da hava soğutma oluyor. Bana bir sistem önerebilir misiniz?
Hava soğutma kalitesiz diye bir şey yok. Aksine gerçekten yüksek segment sıvı soğutma almadığın sürece kule tipi(hava) soğtucular sıvı soğutmalardan daha iyi soğutma performansı gösterir. Ayrıca sıvı soğutmalar daha sıkıntılı parçalardır bozulma, sisteminize zarar verme ihtimalleri daha yüksektir.

Alınmaz. 65k'ya 4060ti sistem çok düşük kalıyor.

Hava soğutma kalitesiz diye bir şey yok. Aksine gerçekten yüksek segment sıvı soğutma almadığın sürece kule tipi(hava) soğtucular sıvı soğutmalardan daha iyi soğutma performansı gösterir. Ayrıca sıvı soğutmalar daha sıkıntılı parçalardır bozulma, sisteminize zarar verme ihtimalleri daha yüksektir.
Hava soğutuculara kalitesiz demedim hocam. Kast ettiğim ssd ram ve ps gibi parçalara kalitesiz marka koyuyorlar.

Hava soğutuculara kalitesiz demedim hocam. Kast ettiğim ssd ram ve ps gibi parçalara kalitesiz marka koyuyorlar.
Yukarıda arkadaş hazır sistem atmış örneğin hangi parçası kalitesiz ? Ne kadar ekmek o kadar köfte tabi ki firmalar 25k'ya 4060ti'lı sistem satarken bazı yerlerden kısmak zorunda bu her hazır sistemin kalitesiz parça kullandığı anlamına gelmez.

Yukarıda arkadaş hazır sistem atmış örneğin hangi parçası kalitesiz? Ne kadar ekmek o kadar köfte tabii ki firmalar 25K'ya 4060 Ti'lı sistem satarken bazı yerlerden kısmak zorunda bu her hazır sistemin kalitesiz parça kullandığı anlamına gelmez.

Yukarıdaki sistem özelinde düşüncelerimi aktarmam gerekirse Galax marka bir ekran karti almayi dusunmedim. MSI ASUS gibi ekran kartlarinin daha kaliteli oldugunu dusunuyorum. Sunu da soylemeliyim ki bu dusunceme tamamen koru korune bagli degilim sadece bende olusan algi bu yonde

Yukarıdaki sistem özelinde düşüncelerimi aktarmam gerekirse Galax marka bir ekran karti almayi dusunmedim. MSI ASUS gibi ekran kartlarinin daha kaliteli oldugunu dusunuyorum. Sunu da soylemeliyim ki bu dusunceme tamamen koru korune bagli degilim sadece bende olusan algi bu yonde.

Galax, INNO3D gibi markaların diğer markalardan alta kalır yanları yok. Zaten ekran kartında asıl işi NVIDIA yapıyor bu tür firmalar sadece soğutma sistemlerini montajlayıp kutulamasını yapıp satıyor dolayısıyla sırf MSI veya ASUS olsun diye(ki bunların da çok kötü modelleri var) 4070s varken 4060 Ti alınmasının hiçbir mantığı yok. Youtube üzerinden stres testlerini izlerseniz belki bir kaç ısı derece farkı dışında hiçbir fark olmadığını görürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı