Teknoloji bağımlılığından nasıl kurtulunur?

at4k4n.exe

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Devamlı forumda geziyorum, forumdan çıkıp Youtube Shorts izliyorum, ondan sonra bilgisayara geçip oyun oynayıp yatıyorum. Bu bağımlılıktan nasıl kurtulabilirim? Ders çalışamıyorum bu bağımlılıktan. Bir de LGS senem bu sene.

Devamlı forumda geziyorum, forumdan çıkıp Youtube Shorts izliyorum, ondan sonra bilgisayara geçip oyun oynayıp yatıyorum. Bu bağımlılıktan nasıl kurtulabilirim? Ders çalışamıyorum bu bağımlılıktan. Bir de LGS senem bu sene.
Benimde LGS senem. Ben sendende bağımlıydım gece uyumayıp telefona bakıyordum. En sonunda Babam sinirlendi ve telefonumu aldı yerine Nokia'nın tuşlu bir telefonunu verdi artık eskiye göre çok daha iyiyim her ne kadar arada sırada Bilgisayardan ders çalışırken çaktırmadan baksamda artık eskiye göre çok çok iyiyim.

Sağolun hocam. Youtube Shorts kapatıp Technopat'ı sileceğim. Oyunu bırakacağım. Teşekkür ederim, kendinize iyi bakın.

Eğer telefonun Huawei ise ekran süresi yönetiminden belli bir süreyi aşınca uygulamalarda şifre olmasını sağlayabiliyorsun. Annene babana şifre koydur kendine de 30 dakika limit ver. 30 dakika bakınca her uygulamada şifre olacak(hariç bıraktıkların dahil değil). Giremezsen bakmazsın.

Devamlı forumda geziyorum, forumdan çıkıp YouTube Shorts izliyorum, ondan sonra bilgisayara geçip oyun oynayıp yatıyorum. Bu bağımlılıktan nasıl kurtulabilirim? Ders çalışamıyorum bu bağımlılıktan. Bir de LGS senem bu sene.

Hocam YouTube kullanmayabilirsiniz. Ben açıkçası kullanıyordum fakat günde 1 saat bile kullanmamaya başlamıştım telefonu. Forum konusunda da forum zaten öyle 5 saat kullanabileceğiniz bir platform değil sosyal medya gibi. Günde 40-50 dk gezebilirsiniz maksimum.

Hocam YouTube kullanmayabilirsiniz. Ben açıkçası kullanıyordum fakat günde 1 saat bile kullanmamaya başlamıştım telefonu. Forum konusunda da forum zaten öyle 5 saat kullanabileceğiniz bir platform değil sosyal medya gibi. Günde 40-50 dk gezebilirsiniz maksimum.
Bir saat kırk beş dakika hocam.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240103-201402_Digital Wellbeing.jpg
    Screenshot_20240103-201402_Digital Wellbeing.jpg
    36,3 KB · Görüntüleme: 21
Sağolun hocam. Youtube Shorts kapatıp Technopat'ı sileceğim. Oyunu bırakacağım. Teşekkür ederim, kendinize iyi bakın.
Bu 'kısa videolar' her türlü sosyal medya da zararlı, ben bile kapılıp gidiyorum ama bu bağımlılığımı eskiye nazaran yendiğimi düşünüyorum.

Bir saat kırk beş dakika hocam.

Hocam açıkçası insanlar artık PC ya da telefon dışında boş vakit aktivitesi yapmıyor. Bu yüzden bu saatler gayet normal. Eve gidince ders çalışın ve lütfen ne olursa olsun kitap okuma alışkanlığınız olsun. Bu 2 şey sizi çok ileri götürür. Çoğu insan evde ders çalışmıyor bu yadsınamaz bir gerçek.

Geri
Yukarı