Teknoloji nasıl bırakılır?

üyeadim

Centipat
Daha fazla  
Evet, başlıktaki gibi teknolojiden kurtulmak istiyorum. 14 yaşındayım ve çok fazla etkileşimi olmayan köy tarzı bir yerde yaşıyorum ancak o kadar da eski köyler gibi yerler değil genelde yazlıkçılar kafa falan dinliyor. Her neyse okulda aarkadaşlarım var ancak yaşadığım yerde hiç yok. Ve bu karara nasıl vardım. Bigün tek başıma kendimi sorgulamaya başladım tamamen teknolojiye bağımlı bir robottum telefon beni ele geçirmişti ve telefon, PC vs. gibi şeyler dışında ara sıra ders yapıyorum, kalecilik yapıyorum ve dini ibadetlerimi yerine getirmiyorum ki bundan çok korkuyorum. Ama günümün çoğunu başka faaliyetlere harcasam çok güzel olurdu ve bu karara vardım. Yarın başlamayı planlıyorum. Evde birkaç dambıl gibi spor aletleriyle vakit geçirip kitap, ders yapmayı planlıyorum. Tavsiyelerinizi eksik etmeyin. Gerçekten ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, başlıktaki gibi teknolojiden kurtulmak istiyorum. 14 yaşındayım ve çok fazla etkileşimi olmayan köy tarzı bir yerde yaşıyorum ancak o kadar da eski köyler gibi yerler değil genelde yazlıkçılar kafa falan dinliyor. Her neyse okulda aarkadaşlarım var ancak yaşadığım yerde hiç yok. Ve bu karara nasıl vardım. Bigün tek başıma kendimi sorgulamaya başladım tamamen teknolojiye bağımlı bir robottum telefon beni ele geçirmişti ve telefon, PC vs. gibi şeyler dışında ara sıra ders yapıyorum, kalecilik yapıyorum ve dini ibadetlerimi yerine getirmiyorum ki bundan çok korkuyorum. Ama günümün çoğunu başka faaliyetlere harcasam çok güzel olurdu ve bu karara vardım. Yarın başlamayı planlıyorum. Evde birkaç dambıl gibi spor aletleriyle vakit geçirip kitap, ders yapmayı planlıyorum. Tavsiyelerinizi eksik etmeyin. Gerçekten ihtiyacım var.

Takipteyim.

Hocam telefonundan bütün sosyal medya uygulamalarını sil. Ben normal hayatta da sadece YouTube kullanan birisi olmama rağmen YouTube'yi telefondan kaldırmıştım sadece çok ihtiyacım olduğunda Google'dan açıyordum. Haftalık telefon kullanımım 60 saatlerden 20 saatlere kadar düşmüştü. Tavsiye ederim.

Teknoloji bırakılmaz dostum, hayatımızın içinde, tamamen izole bir şekilde yaşayamazsın. Sen olabildiğince azaltmak istiyosun, hobiler edin, spor yap, güzel sürükleyici kitaplar oku. Alt yazılı diziler izle İngilizce kulağını geliştir. Teknoloji dediğin şey kötü değildir, sadece senin nasıl kullandığına bağlı. Boş beleş tiktok'ta vakit geçirene kadar aç mesela eğitici öğretici videolar izle, en olmadı aç belgesel izle genel kültürün gelişsin. Film de izle dizi de izle, onlar da yeri gelir sana çok şey katar. Hayata bakışını değiştirebilir. Günlük hayattaki sorumluluklarını aksatmadan ama, arta kalan zamanlarda... Dersine de çalış ibadetlerini de yap, bunlara engel olmasın, ailenle geçirdiğin zamana engel olmasın yeter.

Bacak antrenmanı yap.

Kahve kitap gibi şeylere yönel. Sıkıldıysan kendine söyle daha 14 yaşındayım telefon kaçmıyor ya diye motive et.

Geri
Yukarı