LoL nasıl bırakılır?

Kesin olmasa da geçici bir çözüm olarak oyunu silebilirsiniz. Çok basit bir öneri gibi gözükebilir ama sildikten sonra tekrar yüklemeye üşendiğiniz için bir müddet de olsa uzak kalmış oluyorsunuz. Eninde sonunda geri yüklediniz diyelim 1-2 el atıp tekrar komple silin. Böyle yapa yapa bir süre sonra tamamen bırakabilirsiniz. Çünkü şunu fark ettim artık oyunu sevdiğim için değil de alışkanlık olduğu için oynuyorum. Yani keyif almasam bile saatlerce vaktimi alıyor.Elim otomatik oyuna gidiyor.

Kendinize bir hobi edinmeye bakın. Evde enstrüman varsa çalmasını öğrenin, eğer durumunuz el veriyorsa bir tane enstrüman alın onu öğrenin. İlginizi çeken kodlama vb. şeylere bakın. Günlük hayatınızı ders, hobi, spor vb şeylerle doldurunca LoL'e pek bakmazsınız. Benim LoL'ü çok oynadığım zamanlar yaptığım şey evden okula gelip üstümü değiştirdikten sonra PC başına oturmaktı. Ne hobim vardı, ne spor yapardım, ders notlarım kötü gelince oluşan farkındalıktan sonra LoL'ü sürekli oynamayı bıraktım. Düzenli ders çalışmaya başladım, bir enstrüman çalmaya başladım, sporu arada bir olsa da yapmaya başladım.

Uzun yazı oldu ama LoL nasıl bırakılır sorusunun cevabı hayatını gözden geçirmek ve boş vakitlerini doldurmak.

Bence hesabınızı silin. Daha önceden sildim ve gerçekten işe yaradı. Zaten sildikten sonra bir daha oynamak istemiyorsunuz %90 garantisini veriyorum.
Hesabi silerimde valo hesabimda oraya kayitli ve valo hesabimda da az bisey olsa emek var arada bir giriyorum valoya bagimlisi degilim.

Kesin olmasa da geçici bir çözüm olarak oyunu silebilirsiniz. Çok basit bir öneri gibi gözükebilir ama sildikten sonra tekrar yüklemeye üşendiğiniz için bir müddet de olsa uzak kalmış oluyorsunuz. Eninde sonunda geri yüklediniz diyelim 1-2 el atıp tekrar komple silin. Böyle yapa yapa bir süre sonra tamamen bırakabilirsiniz. Çünkü şunu fark ettim artık oyunu sevdiğim için değil de alışkanlık olduğu için oynuyorum. Yani keyif almasam bile saatlerce vaktimi alıyor.Elim otomatik oyuna gidiyor.
Ayni sekil bende oyundan zevk almiyorum mesela ama diyorum yapcak bisey yok lol gireyim oynuyorum geri sıkılıyorum sonra tekrardan hep ayni kısır döngü.

Kendinize bir hobi edinmeye bakın. Evde enstrüman varsa çalmasını öğrenin, eğer durumunuz el veriyorsa bir tane enstrüman alın onu öğrenin. İlginizi çeken kodlama vb. şeylere bakın. Günlük hayatınızı ders, hobi, spor vb şeylerle doldurunca LoL'e pek bakmazsınız. Benim LoL'ü çok oynadığım zamanlar yaptığım şey evden okula gelip üstümü değiştirdikten sonra PC başına oturmaktı. Ne hobim vardı, ne spor yapardım, ders notlarım kötü gelince oluşan farkındalıktan sonra LoL'ü sürekli oynamayı bıraktım. Düzenli ders çalışmaya başladım, bir enstrüman çalmaya başladım, sporu arada bir olsa da yapmaya başladım.

Uzun yazı oldu ama LoL nasıl bırakılır sorusunun cevabı hayatını gözden geçirmek ve boş vakitlerini doldurmak.
Zaten guzel sanatlarda okuyorum baglama caliyorum meslek edinmek istiyorum fakat iste lol calismama engel oluyor hocalar bile farkinda calismadigimin dustugumu yuzume soyluyorlar.

Zaten guzel sanatlarda okuyorum baglama caliyorum meslek edinmek istiyorum fakat iste lol calismama engel oluyor hocalar bile farkinda calismadigimin dustugumu yuzume soyluyorlar.
Biraz kendini zorlayacaksın o zaman. Oyunu bilgisayarından kaldır ve canın oynamak istediğinde neden kaldırdığını hep hatırla. LoL yerine rekabetçi olmayan, oynadığında gerçekten zevk alacağın oyunları oyna ve kendine günlük bir program oluştur. Canın sıkıldığında oyun oynamak yerine film dizi izlemeyi deneyebilirsin, eğer ilgin varsa evde spor yapmayı düşünebilirsin. Ben birazdan evde kardiyo antrenmanı yapacağım mesela, normalde yapmak aklımda yoktu ama bugün yapacak hiçbir şeyim yok ve gerçekten çok sıkılıyorum.

Oyunu kaldırdıktan sonra derslerine iyice asıl, kendini darlamadan bunaltmadan hergün düzenli ders çalış. Bak ne güzel güzel sanatlar lisesinde okuyormuşsun zaten, bağlamaya sarıl iyice. Kendine günlük bir program yap, bu programda bütün görevlerini yaptıktan sonra oyun oynayacağın bir zaman seç kendine, mesela tüm görevlerini yaptın akşam 8 oldu ve artık rahat rahat oyun oynayabilirsin.

Arkadaşlar uzun zamandir LoL oynuyorum 3.5 seneye yakindir ve araliksiz tabii. Birakmak istiyorum birakamiyorum. İstek var ama sonra ertesi gun yeniden oynama istegi geliyor ve islerimi yapamiyorum derslerime calisamiyorum. Zamanimdan cok caliyor. Nasıl kurtulacağım? Kac kere birakmayi denedim olmuyor. Oyunu sildim fakat tekrardan geri yukluyorum. Nasıl bırakacağım?
Kaybetmek ve kazanmak her daim sana bir şey katmalıdır. Oyunu bırakırsan bu seni soğutur. Eğer bir şeyler başarmak istiyorsan güzelce oyna.

LoL dışında bir şey yapmıyorsan zaman kaybı olmaz.

Hesabını sat veya Riot desteğe hesabımı kalıcı olarak kapatın diyebilirsin. Ama hesap satışı yasak ve kesinlikle desteklemiyorum.
Ayrıyeten kendine yeni uğraşlar bulursan bırakmak daha kolay olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı