Teknoloji ve donanım bilgimi nasıl genişletebilirim?

Önemli değil :)
ve gereksiz ve kullanmaman gereken programları da öğren. IObit yapımı her program gibi.
Ve imzamdaki yere imza atarsan sevinirim, gerekli bazı bilgiler de var :).

Hocam çoktaann attım o ankete oyumu.
Tabii ki yasaklanmalı bu yazılım şirketinin bütün programlarının virüslü olduğunu düşünüyorum. Her yerde görüyorum yok PC hızlandırın yok şu bu. Sonra sistem gg. Kesinlikle size katılıyorum.

Elinde kurcalayabileceğin bir sistem olsun. Değişik şeyler deneyebileceğin, bilgisayarların donanım inceliklerini öğrenebileceğin ucuz bir kasa bulunması donanım bilgini oldukça arttırır. Küçükken 50 liraya kasa alıp uğraşa uğraşa sıfırdan bilgisayar toplamayı öğrenmiştim. :D

Elinde kurcalayabileceğin bir sistem olsun. Değişik şeyler deneyebileceğin, bilgisayarların donanım inceliklerini öğrenebileceğin ucuz bir kasa bulunması donanım bilgini oldukça arttırır. Küçükken 50 liraya kasa alıp uğraşa uğraşa sıfırdan bilgisayar toplamayı öğrenmiştim. :D.

İnşallah eylül başında bir laptop alacağım (imzamda özellikleri var) annem söz vermişti bana xD.
Bu şekilde şu anki PC' mi öğrenime açabilirim.

Ben bildiğim her şeyin neredeyse yarısından fazlasını youtube'dan öğrendim. Sizde video izleyerek istediğiniz her konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Mesela bazı arkadaşlar sistem toplama videoları hiçbir işe yaramıyor demiş. O onun için bir işe yaramamıştır. Ona bir şey diyemem. Ama ben o videolar sayesinde kendi bilgisayarımın montajını yapmayı öğrendim. Karar sizin. :)

Sanırım ofis laptopu :D farklı tercihlere açık iseniz ve bütçe belirtir iseniz isterseniz yardım edeyim ;)

Hocam tabii ki farklı görüşlere açığım yeniliklere açık olmak çağdaşık seviyesinde olmayı gerektiren bir davranıştır.
Bu bilgisayarı oyun için almayacağım.
Günlük kullanım, vs Code'da HTML5 CSS yazmak, Arduino ile ilgilenmek, ödevler için kullanacağım.
Arada birçok nadir bir CS atarım o kadar 10 günde bir (oyunlarla hiç aram yoktur).
FreeDOS olabilir hocam ben Windows kurarım.
İnce, hafif, çantaya attığında rahatlıkla taşıyabileceğim bir laptop olabilir.
Klavye aydınlatması hiç gerekli değil.
Bezel'ları ince olsun mümkünse.

Bu özelliklerde 4500 5000 TL civarında ne önerirsiniz?

Hocam tabii ki farklı görüşlere açığım yeniliklere açık olmak çağdaşık seviyesinde olmayı gerektiren bir davranıştır.
Bu bilgisayarı oyun için almayacağım.
Günlük kullanım, vs Code'da HTML5 CSS yazmak, Arduino ile ilgilenmek, ödevler için kullanacağım.
Arada birçok nadir bir CS atarım o kadar 10 günde bir (oyunlarla hiç aram yoktur).
FreeDOS olabilir hocam ben Windows kurarım.
İnce, hafif, çantaya attığında rahatlıkla taşıyabileceğim bir laptop olabilir.
Klavye aydınlatması hiç gerekli değil.
Bezel'ları ince olsun mümkünse.

Bu özelliklerde 4500 5000 TL civarında ne önerirsiniz?
Hmmm. Eğer oyun oynamayacak iseniz zaten İntel az da olsa çoklu çekirdek performansını 10. nesil ile arttırdı (Zaten C/T direk etki ediyor diye biliyorum çoklu çekirdeğe). Bence iş görür o laptop. Bu arada Arduino nedir? Hiç duymadım :D

Hmmm. Eğer oyun oynamayacak iseniz zaten Intel az da olsa çoklu çekirdek performansını 10. nesil ile arttırdı (Zaten C/T direk etki ediyor diye biliyorum çoklu çekirdeğe). Bence iş görür o laptop. Bu arada Arduino nedir? Hiç duymadım :D.

Hocam Arduino nedir biliyor musunuz?
Aşırı derecede bağımlılık yapan bir mini elektronik kart'dır.
Kesinlike denemeniz gereken bir elemandır :)
Bence biraz araştırın ben şahsen devre şemalarından ve yazılımından turnuvalara katılma seviyesine geldim.

Hocam Arduino nedir biliyor musunuz?
Aşırı derecede bağımlılık yapan bir mini elektronik kart'dır.
Kesinlike denemeniz gereken bir elemandır :)
Bence biraz araştırın ben şahsen devre şemalarından ve yazılımından turnuvalara katılma seviyesine geldim.
Devre elemanlarını kontrol etmek, temel c# yazılımını öğrenmek gibi şeyleri yaparsınız. Temelden başlar üst düzey devrelere doğru gidersiniz.

Geri
Yukarı