Teknoloji ve donanım bilgimi nasıl genişletebilirim?

Kayra Sarı

Centipat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben daha 12 yaşında bir öğrenciyim.
Teknolojiye aşırı bir ilgim ve yakınlığım var.
Daha çok bilgisayarlarla ve donanımlarla ilgileniyorum.
Şu an bu konuya çok yatkın olduğum için daha da kendimi geliştirmek istiyorum.
Sizce bu şekilde kendimi geliştirmek adına neler yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle seninle aynı durumdayım.
Sistem toplama videoları hiç bir işe yaramıyor onu söyleyeyim. Genelde deney videoları daha etkili olur ve orada duyduğunuz ve bilmediğiniz kelimeleri araştırmak doğru bir seçim olacaktır.

Sosyal'de vakit geçirebilirsin :) en doğru bilgileri veren forum burasıdır benim gözümde. Ayrıca bir ardiuno alarak programlama öğrenebilirsin.

Arduino ile ilgileniyorum zaten 2 senedir ve bu sene bir yarışmaya katılacaktım malum corona var.

Bu foruma sadece sorunun olduğu zaman gelmek yerine kendine boş zaman oluşturduğun anlarda gir. Birkaç ay sonra sende farkı fark edeceksin. İnan bana :)

Zaten boş zamanlarımı YouTube'da geçirmek yerine günümün en az 5 saatini burada geçiriyorum.
Dersler ödevler 4'de bitiyor akşam 10'a kadar falan buradayım xD.

Sistem toplama videoları izle Teknopattan.
Bem bu şekilde toplamayı öğrendim.
Ve forumda konuların hepsine bak bilgisayar hakkında ;).
Arduino ile ilgileniyorum zaten 2 senedir ve bu sene bir yarışmaya katılacaktım malum corona var.

Zaten boş zamanlarımı YouTube'da geçirmek yerine günümün en az 5 saatini burada geçiriyorum.

O zaman hiç alakan olmayan konuda bile az çok bir bilgi sahibi olacaksın zamanla. Konuları sadece okumak yerine, doğru mu yanlış mı olduğunu bilmediğin konularda da "emin olmadığını belirterek" insanlara yardımcı olmaya çalışabilirsin. Veya herhangi bir konuda insanlarla tartışmaya girebilirsin. Yanlış söylemekten korkma, en fazla yorumun yanlış bilgilendirme damgası yer. Ama en azından bir şeyler daha öğrenmiş olursun.

O zaman hiç alakan olmayan konuda bile az çok bir bilgi sahibi olacaksın zamanla. Konuları sadece okumak yerine, doğru mu yanlış mı olduğunu bilmediğin konularda da "emin olmadığını belirterek" insanlara yardımcı olmaya çalışabilirsin. Veya herhangi bir konuda insanlarla tartışmaya girebilirsin. Yanlış söylemekten korkma, en fazla yorumun yanlış bilgilendirme damgası yer. Ama en azından bir şeyler daha öğrenmiş olursun.
Teşekkürler hocam ilginiz için.

Zaten böyle yapıyorum hocam bu şekilde öğrenmeye daha ağırlık vereceğim o zaman, teşekkürler.
Önemli değil :)
Ve gereksiz ve kullanmaman gereken programları da öğren. IObit yapımı her program gibi.
Ve imzamdaki yere imza atarsan sevinirim, gerekli bazı bilgiler de var :).

Yeni konular

Geri
Yukarı