Teknopat'ın Advertorial İçeriği İnceleme Adı Altında İzleyicilere Sunuyor Olması

William Blazko

Kilopat
Daha fazla  
Technopat YouTube kanalında yayınlanan Huawei Watch GT 2 marka ve modele sahip akıllı saatin tanıtım videosunu izleyicilere inceleme başlığı altında sunuyor olmak hiç etik değil, samimiyetten uzak. Teknopat gibi kaliteli içerikler sunan bir teknoloji sitesine hiç yakıştıramadım doğrusu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknoseyir bu tarz içerikler yaparken videonun görünür bir köşesine "Advertorial" ibaresini koyuyor. En azından ne olduğunu anlayabiliyoruz. Technopat'da buna benzer yapmalıydı. Technopat'ı özellikle tarafsız yayın yapmasıyla ve kalitesiyle överdim fakat bu sefer olmamış.
Kaliteli nitelikte içerik sunan bir teknoloji basını ona hiç şüphe yok. Ama objektif davranıp editöryal bir reklamdır diye belirtmeleri gerekirdi kesinlikle sizinde belirttiğiniz gibi. Şimdi aklımdan geçmiyor değil Teknopat YouTube kanalında inceleme başlığı altında izlediğimiz kim bilir kaç ürün aslında firmaların reklam içeriği idi.

Gayet normal ürün incelemesi yapılmış. Ayrıca reklam içeriği adı altında veya değil, bir ürünü objektif incelemenin kime ne zararı olabilir ki?

Gayet normal ürün incelemesi yapılmış. Ayrıca reklam içeriği adı altında veya değil, bir ürünü objektif incelemenin kime ne zararı olabilir ki?
Siz konudan çok uzaksınız belli ki. Sorunda objektif olmamalarında zaten. Ayrıca dikkatinizi çekerim aslında bu bir inceleme değil editoryal biçimde içeriğe sahip bir reklam. Peki bir reklam nasıl objektif olabilir ? Siz herhangi bir firmanın kendi ürününü olumsuz olarak eleştirdiğini gördünüz mü ?
Aynı ürüne Teknoseyir kanalında bir göz atın daha iyi anlayacaksınız ne demek istediğimi.

Siz konudan çok uzaksınız belli ki. Sorunda objektif olmamalarında zaten. Ayrıca dikkatinizi çekerim aslında bu bir inceleme değil editoryal biçimde içeriğe sahip bir reklam. Peki bir reklam nasıl objektif olabilir ? Siz herhangi bir firmanın kendi ürününü olumsuz olarak eleştirdiğini gördünüz mü ?
Aynı ürüne Teknoseyir kanalında bir göz atın daha iyi anlayacaksınız.
Objektif olmayan nedir bu tanıtımda, ürün hakkında anlatılanlarda ne yanlış veya abartılmakta? Ben uzak olabilirim ancak siz "kim bilir kaç ürün reklam içeriğiydi" diye yazarak zan altında bırakıyorsunuz diğer yaptıkları işleri de. Ben savunucuları da değilim ancak gördüğünüz herhangi bir yanlış bilgilendirme var ise söyleyin. Gördüğüm kadarıyla yok ve bu şekilde ürün tanıtmaları benim için problem değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı