Teknopat'ın Advertorial İçeriği İnceleme Adı Altında İzleyicilere Sunuyor Olması

Bu konuyu Donanımhaber'de mi gördün?
Evet ne yazık ki. Sadece Teknopat değil ülkemizde birçok teknoloji basını, incelemeleri firmaların kontrolü altına girmiş adeta. Bir ürün hakkında araştırma yaparken fikir edinirken kullanıcı deneyimlerine güvenmekten başka pek bir alternatif yok görülen o ki.
Dün DH'de gördüm şu rezilliğe bakar mısınız? Sağdaki eleman Avea çekmiyor diye söyleyeceği esnada soldaki eleman (bilenleriniz vardır SDN'den Tolga) adamı nasıl dirsekliyor tabii bu dirsekle birlikte saçmalamaya başlıyor sonra. 😄
Herkesi aynı kefeye koymak istemiyorum ama firmalar teknoloji basınını, editörleri nasıl etkisi altına almış görüyorsunuz. Objektif olmayarak tüketicileri yanlış bilgilendiriyor ve yönlendiriyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aman hocam ne yaptınız! Şimdi Recep Bey sınırsız ban verir size.
Konuyu onaylayan benim, bilginize. Eleştirilere açığız. Aksi halde konuyu onaylamazdık.

Açılan her konunun onaydan geçtiğini unutuyorsunuz, ara sıra hatırlatmakta fayda var.

Ürün ile ilgili de fikrimi beyan edeyim: Bir haftadır kullanıyorum. Gear S3'ü çıkarıp taktım. Gear S3'ü her gece şarj ediyordum (şart değil ama en fazla üç gün gidiyordu şarjı, o da gece kapatınca) bu cihazı bir defa şarj ettim ve bugün 4. günde şarj %50 seviyesinde. Ürün gerçekten başarılı ve tavsiye ederim. Bu bağlamda incelemede bir sorun görmüyorum.

Başkası yaptı diye düşünüp oradan buraya bize kızmanız gereksiz olmuş bence. Biz izleyicilere karşı sorumlu davranıyoruz ve kötü ürünlere asla yönlendirmiyoruz. Ayrıca ürünlerle ilgili ne teknik, ne kullanım konularında ne de herhangi bir konuda asla yalan söylemiyoruz. Söylediğimiz, anlattığımız, gösterdiğimiz ne varsa biri kontrol edip doğrulayabilir.

YouTube'da da yorum yanıtlamıştım, "Abi millet yapınca kızıp yazdım" diye bir yanıt aldım. Yahu ben başkası mıyım? Technopat düzgün bir yayındır diyerek bitiriyorum. Eleştiri hakkınızdır ama bu eleştiriyi kabul etmiyorum.

Sorun sizde değil de Türkiye'de yayıncılık sektörünü bu tarz eleştirilere sebep olacak hale getiren yayıncılarda ve devamlı birbiriyle kavga ederek ortaya çamur atıp duranlarda bence. İsim vermeyeceğim ama sıkıldım başkalarının saçmalıklarının bana dolaylı olarak yansımasından. Biliyorum Twitch ve YouTube'da drama çok popüler ancak biz hiç drama yayını olmadık.

@@Recep Baltaş, @@Ali Güngör
Düşüncelerimi kesinlikle art niyet amacı ile belirtmediğimi söylemeliyim yanlış anlamayın lütfen. Sıkı bir Teknopat izleyicisi ve takipcisiyim. Yalnızca takipçilerinize karşı bu konuda yeterince şeffaf olmamanız beni biraz hayal kırıklığına uğrattı ne yazık ki.

Teknopat öncüleri olarak sizleri gerçekten önemsemiyor olsam eleştirilerde bulunmazdım bile. Bu arada eleştirilere açık olmanız ve dikkate değer bulup güzel, nazik bir üslup ile cevap vermenizden ötürü sizlere teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı