Teknosa serviste 20 iş günü doldu

Berk4

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar 26 nisanda teknosaya tabletimi gönderdim 3 yıllık garantisi vardı ama bana 2 yıllık olduğunu söyleyip 2500 tl istediler ve garanti kağıdıyla gittiğimde bana baya bir zorluk çıkarttılar en sonda tableti tamir ediceklerini söylediler. 19 mayısta tekrar gittiğimde ise tabletin parçası olmadığını ve tableti verip verilmeyeceği belli olmadığını söylediler 20 günü geçtiğine göre ben şikayette bulunabilirmiyim cevabınızı bekliyorum.(Acaba tableti kayıpmı ettiler yoksa parçalar sökülüp başa ürünleremi takılıyor şüphe duyuyorum.)

THH'ye başvurabilirsin birkaç ay sürer ama olumlu sonuç alırsın büyük ihtimal.

Bir de iş günü olarak hafta sonlarını ve bayramları saymayın. Hala 20 gün değerine ulaşıyorsan THH'ye başvur.

20 iş günü olmamış ki? 26'sında gönderdiniz ama teknik servise hangi gün ulaştı? Daha Mayıs ayında bugüne kadar toplam 13 iş günü geçti. 1 Mayıs ve 19 Mayıs iş günü değil. Nisan ayının son iş günü 28 Nisan'dı, sizin 26'sında Teknosa'ya verdiğiniz tabletin servise varması ya 27 ya 28'idir zaten.

Bu durumda daha ya 14 ya 15 iş günü anca geçmiş oluyor.

20 iş günü olmamış ki? 26'sında gönderdiniz ama teknik servise hangi gün ulaştı? Daha Mayıs ayında bugüne kadar toplam 13 iş günü geçti. 1 Mayıs ve 19 Mayıs iş günü değil. Nisan ayının son iş günü 28 Nisan'dı, sizin 26'sında Teknosa'ya verdiğiniz tabletin servise varması ya 27 ya 28'idir zaten.

Bu durumda daha ya 14 ya 15 iş günü anca geçmiş oluyor.
yanlışlıkla 26 yazmışım 16 olması lazım hemde iade talep ettiğimde tabletimi vermemeye çalışıyolar bide o para mevzusu nedi öyle

yanlışlıkla 26 yazmışım 16 olması lazım hemde iade talep ettiğimde tabletimi vermemeye çalışıyolar bide o para mevzusu nedi öyle
16'sıysa 20 iş günü olmuştur evet. Pazartesi arayın iyice öğrenin, hakem heyetine başvurmakla tehdit edin. Tamir edemiyorlarsa da tamir edilemez raporu verip aynısı/muadili ile değiştirmek zorundalar.

16'sıysa 20 iş günü olmuştur evet. Pazartesi arayın iyice öğrenin, hakem heyetine başvurmakla tehdit edin. Tamir edemiyorlarsa da tamir edilemez raporu verip aynısı/muadili ile değiştirmek zorundalar.
THH'ye başvurabilirsin birkaç ay sürer ama olumlu sonuç alırsın büyük ihtimal.

Bir de iş günü olarak hafta sonlarını ve bayramları saymayın. Hala 20 gün değerine ulaşıyorsan THH'ye başvur.
cevapladığın için teşekkürler

cevapladığın için teşekkürler

3 yıl garantiden kastınız nedir hocam? Ek 2 yıl garanti adıyla yapılmış satıcı güvencesi vs ise haklarınızı iyi okuyun.

THH'ye başvururken de seçimlik haklarından hangisini istediğinizi belirtmeyi unutmayın, geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı