Teknosa tarzı yerlerde çalışmak

ze10x

Kilopat
Teknosa vb. yerlerde satış elemanı olarak çalışmak için nerelere başvuru yapılması gerekiyor? Aileme destek olmak için çalışmak durumundayım ve en çok bilgim olan konu teknoloji, bilgisayarlar, telefonlar vs. ben de buna ithafen, kendime uygun bi iş arıyorum. Konunun başında da belirttiğim gibi, Teknosa tarzı yerlerde çalışmak için nereye başvurmak gerekiyor? nasıl bünyesine dahil olabilirim, bilgisi olan şöyle elden ele paylaşırsa çok güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
20 yaşındayım. Ağır işler, tabiri caizse amelelik yapmak istemiyorum, teknoloji ile iç içe olmak istiyorum o yüzden önemli bi mevzu benim için.

Ama yine amelelik yaparsın. Ürünleri dizersin, getirirsin. Depodan çıkarırsın, yani oturup millete teknoloji anlatmanı beklemiyorlar. Ayrıca unutma ki amacın en doğru teknolojiyi anlatmak değil, en çok ürünü satmak. Hatta Vatan Bilgisayarda çalışanlar Casper Excalibur satamayınca işleri hakkında görüşülüyormuş. Hepsinde olmayabilir ama bilgi doğru.

Ama yine amelelik yaparsın. Ürünleri dizersin, getirirsin. Depodan çıkarırsın, yani oturup millete teknoloji anlatmanı beklemiyorlar. Ayrıca unutma ki amacın en doğru teknolojiyi anlatmak değil, en çok ürünü satmak. Hatta Vatan Bilgisayarda çalışanlar Casper Excalibur satamayınca işleri hakkında görüşülüyormuş. Hepsinde olmayabilir ama bilgi doğru.
"İ7 GTX 1060 daha ne olsun? Tâbi ki Casper markasının ısınma kabusu olduğunu bilmiyorlar.

Öyle mağazaların kriterlerini, çalışanların neye göre maaş aldığını az çok biliyorum. Sadece bu okuduklarım dışında, aylık belli satış rakamına ulaşamayanlara baskı yapılıyormuş, bu doğru mu bilmiyorum ama..

Satış yapmak, insanlarla muhatap olmak cidden kolay bir iş değil :) Hele ki satış kaygısı daha da kötü.
Gireceğin yerde insanları yönlendirmekten öte raflarla ilgilenmen - ürünleri düzgünce dizmen, ortalığı toparlaman ve kalan vakitte satış yapman istenecektir.

Ne kadar bilgili olursan ol mağaza müdürünün gözünde en kıymet gören eleman en çok satış yapan elemandır :) Mağaza kotayı tutturduğunda en çok pay alan da mağaza müdürüdür.
Teknosa'da bireysel kota yoktur ancak mağaza kotası mutlaka vardır.

Kısacası donanım bilgini farklı alanlarda kullanmaya gayret et derim. O tarz yerlerde harcanırsın. Uzun süreli çalışmayı düşünme yani.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı