Tekrar COVID19 bulaştı

Kronik rahatsızlığım var. 2 doz BionTech aşısı oldum. Çok hapşıran, öksüren oldu yanımda ama hiç hasta olmadım? Kendini korumayı bileceksin başkasına suçu atmak yerine.
Ekemiş ekemiş konuşuyor bilmeden maşallah.
14 gün evde yatmak sıkıcı oluyor mu? Şükür hiç bulaşmadı bana ama tatil yapasım var. Geniş geniş evde oturmayı özledim. Hep işteyim be dostlar.
Bu arada geçmiş olsun dostum.
Teşekkür ederim. Ben 2 gün haftasonu evde kalınca sıkılıyorum. Pandeminin ilk dönemi 4 ay kadar evde kaldım rahatsızlığımdan dolayı. Hapis hayatı yaşadım diyebilirim. Çok sıkıcı açıkçası.

Her hapşuran öksüren koronalı diye bir şey yok ki? Yanımda hapşurdular öksürdüler bir şey olmadı diyen arkadaş, demek ki yanında öksüren koronalı değilmiş. Koronalı birisi öksürsün yanında bakalım sen maske tak ne kadar koruyacak.

Bu hastalığın çözümü bulunmuş değil. Olduğumuz aşılar virüse karşı etkisiz. Etkili olsaydı, avrupa da çoktan biterdi. Aksine vakalar artmaya devam ediyor. Avrupa bizden çok önce başlamıştı aşılamaya. Maske de çözüm değil. Bu kanıtlandı yurt dışında.

Virüs kapalı alanlarda bulaşır, açık hava da bir şey olmaz. O nedenle istediğin kadar önlem al, çok dikkat etmek lazım. Doktorların söylemlerine bakmayın. Hiçbiri bilmiyor. Geçmiş olsun.

Hocam çok geçmiş olsun umarım en kısa sürede iyileşirsiniz. Buradaki herkese tavsiyem bağışıklığınızı güçlendirmeniz çünkü nasıl geçireceğinizin büyük bir kısmı buna bağlı. Takviye olarak C ve D vitamini almanızı öneririm, ben C, D vitamini, udi hindi yağı alıyorum. Eğer takviye yapmak isterseniz en iyisi bir hekime başvurmak. Benim fazla bilgim olmadığımdan size tam bir şey öneremem.

Arkadaşlar aşı hastalığa engel değil sadece hafif geçirmenize sebep oluyor. Bununla birlikte BioNTech aşısının 7 ay sonra koruyuculuğunun 10 kat azaldığı bir çalışmada tespit edilmiş.
Aşı olduk diye koruyucu önlemleri bir kenara bırakmayın.
Son bir not; benim çevremde de aşı olmasına rağmen 3 kere COVID-19 geçirmiş bir kişi var.
Maske-mesafe-temizlik!

Bu hastalığın çözümü bulunmuş değil. Olduğumuz aşılar virüse karşı etkisiz. Etkili olsaydı, avrupa da çoktan biterdi. Aksine vakalar artmaya devam ediyor. Avrupa bizden çok önce başlamıştı aşılamaya. Maske de çözüm değil. Bu kanıtlandı yurt dışında.

Virüs kapalı alanlarda bulaşır, açık hava da bir şey olmaz. O nedenle istediğin kadar önlem al, çok dikkat etmek lazım. Doktorların söylemlerine bakmayın. Hiçbiri bilmiyor. Geçmiş olsun.
Aşıların virüse karşı etkisiz olduğunu nerenizden uydurdunuz?

Maske korusaydı virüs bu kadar artmazdı.

Maskelerin koruyuculuğu 3 saattir. Maddi külfetinden dolayı toplumumuzda 1 maskeyi tekrar tekrar kullanıyorlar. Bununla birlikte ağızdan nefes verme, konuşma gibi faaliyetler sonucu maske nemleniyor virüsün daha fazla çoğalmasına olanak sağlıyor (maskede).

Geri
Yukarı