Telefon çok bastırmaktan veya tırnakla dokunmaktan zarar görür mü?

Hank J Wimbleton

Hectopat
Gecenin 5.30'unda aklima takildi nedense. Mesela telefonu bukmeye calissak veya parmagimizla olabildigince baski yapsak telefon zarar gorur mu? Acaba bunlari test edip ona gore mi yapiyorlar telefonlari? Bu aralar bu tarz sorular aklima cok geliyor. Bilgisi olan varsa sevinirim.

Hiçbir şey olmaz. En fazla ikiye bölünür :D (!)
Hocam telefon denilen icat elinize alıp ekranına hafifçe dokunarak kullanın diye var. Bükerseniz ekranı kullanılamaz hale gelir ve anakart çatlayabilir. Yani eğer önemli bir bilgi yoksa ve zenginseniz parçalayabilirsiniz :)

Gecenin 5.30'unda aklima takildi nedense. Mesela telefonu bukmeye calissak veya parmagimizla olabildigince baski yapsak telefon zarar gorur mu? Acaba bunlari test edip ona gore mi yapiyorlar telefonlari? Bu aralar bu tarz sorular aklima cok geliyor. Bilgisi olan varsa sevinirim.
Valla ben vinç ile üstünden geçtim bir şey olmadı. Parmak baskısıyla bozulmaz. (!) Şaka bir yana bir yere kadar daynma payları var ama yapacak olanı tanımıyorum.

Eski telefonumda ekran koruyucum sürekli kavladığı için kullanmıyordum. Ekran bir süre sonra çizikle doldu. O yüzden ya ekran koruyucu kullan ya da narin ol. Ben tırnaklarımdan rahatsız olduğum için kısa kesemiyorum. Tırnaklarım da ekranı çiziyor hep.

Bir zarar görmez ekran, dokunmatik falan ama çizilir ve o da hoş görünmez.

Hocam gece gece bu tarz şeyleri düşünüyorsanız onun için de ayrı bir konu açın bence :)

Tırnakla dokunmak çizebilir, çok ağır şekilde bastırmak veya kuvvet uygulayarak bükmeye çalışmak ise ekranın kırılmasına sebep olabilir.

iPhone 6'da kronik sorun vardı yamuluyordu alet.

Tırnak telefon ekranını çizemez çünkü telefon ekranı cam, tırnak ise keratin; cama göre çok daha yumuşak olduğu için camı çizemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı