Telefon ekranını PC'ye yansıtma nasıl yapılır?

TraderFall

Hectopat
Arkadaşlar köydeyim dizi izleyeceğim, diziyi Amazon Prime'dan indirdiğim için dosya olarak atamıyorum ve internet sorunu var.
İnternet kullanmadan diziyi PC'den izlemenin yolu var mı?

Telefonunuz yansıtmayı destekliyor ve PC'niz Wifi kartına sahip ise bağlan uygulamasını kullanmayı deneyebilirsiniz.

1627146084767.png

Onun uğraştıran bir yöntem olsa da USB hata ayıklama modunu açarak bilgisayarınız ve telefonunuz arasında üst düzey bir veri aktarımı oluşturabilirsiniz fakat farklı uygulamalar indirmeniz gerekeceğinden internet kullanmak ve denemek zorundasınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Piyasada deneyebileceğiniz bir sürü program mevcut fakat attığım örneklerde ilk dosya 100MB ikinci rehber 30MB fakat uygulama içinde veri kullanımı var mı bilmiyorum, tahminim size 200MB'a mal olabilir.

Siz telefon görüntüsünü harici ekrana aktarmanın yolunu bulsanız bile Amazon Prime Video uygulamasının güvenlik tedbiri yüzünden video ekrana gelmeyecek. Çünkü böyle paralı platformlarda (Netflix, Prime Video ve diğerleri) içeriğin illegal yoldan paylaşılmasını engellemek için bilgisayar ile monitör arasında özel bir bağlantı kurulur. Araya tanımlanamayan bir cihaz, dönüştürücü aparatı girdiğinde veya ekran türü tanımlanamadığında video ekrana verilmez.

Daha bugün bizzat denedim. Xiaomi telefonumu Samsung TV'ye kablosuz bağladım. Daha önceden olduğu gibi her detay ekrana geliyor ama Prime videoda herhangi bir şeyi oynattığımda siyah ekran çıkıyor.

Siz telefon görüntüsünü harici ekrana aktarmanın yolunu bulsanız bile Amazon Prime Video uygulamasının güvenlik tedbiri yüzünden video ekrana gelmeyecek. Çünkü böyle paralı platformlarda (Netflix, Prime Video ve diğerleri) içeriğin illegal yoldan paylaşılmasını engellemek için bilgisayar ile monitör arasında özel bir bağlantı kurulur. Araya tanımlanamayan bir cihaz, dönüştürücü aparatı girdiğinde veya ekran türü tanımlanamadığında video ekrana verilmez.
Netflix'de sorun yaşamadım Miracast üzerinden. Ama koruma olduğunu ben de duymuştum.

Netflix'de sorun yaşamadım Miracast üzerinden. Ama koruma olduğunu ben de duymuştum.

Karıştırmışım ekran yansıtma işini kablosuz yaparsa ne kadar interneti varsa o kadar yapabilmesi lazım ve kablolu nasıl yapılır fikrim yok ve eğer zaman konusunda sorunu yoksa ekran kaydeci ile kaydedip sonra Bluetooth veya kablo ile aktarabilir tabii mümkünse.

Geri
Yukarı