Telefon ekranlarının bir ömrü var mıdır?

Dogancanvural

Hectopat
Selamlar. Aklıma bir konu takıldı. Sizce telefon ekranlarının bir ömrü var mıdır? Arkadaşım geçenlerde Oppo Reno 5 Lite aldı ve benim haberim yoktu. Elinde telefonu gördüğümde ekranın pasparlak ve çok canlı renkleri olduğunu fark ettim. Direk “yeni telefon mu aldın?” dedim. 2 sene önce aldığım iPhone X'in ekranı da öyle canlıydı. Şu an ekranda hiçbir problem yok fakat ilk aldığımdaki ekran ile şu anki ekran arasındaki farkı arkadaşımın yeni telefon almasıyla fark ettim. Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ömrü var. Ama baya uzun vadeli kullanılır. Bir telefonu 5 sene kullanacağım dersen onun ekran ömrü bitmez. Ama markadan markaya da değişebiliyor mesela LG G3 G4'lerin ekran ömrü kısadır.

Mesela mağazalardaki diğer

Bazen mağazalardaki iPhone 11-13 ekranlarına bakıyorum aralarında bir fark yok ama benimkiyle arasındaki farkı hissettiriyor.
iPhone 11'de IPS, iPhone 13'te OLED ekran var dolayısı ile renk ve kontrast oranının farkı göz ile görülebiliyor.
2-3 kelimemden birisi Android olabilir ama Samsung'un üretimi olan Amoled ekranları çok beğeniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı