Bir telefonun kullanım ömrü kaç yıldır?

kvrnosman

Hectopat
Sizce bir telefonun kullanım ömrü kaç yıldır? Genelde kaç yıl kullanırsınız ve şu an ne kullanıyorsunuz, ne zaman değiştireceksiniz?

Sizce bir telefonun kullanım ömrü kaç yıldır? Genelde kaç yıl kullanırsınız ve şu an ne kullanıyorsunuz, ne zaman değiştireceksiniz?

Hangi telefon? Hangi segment?
Eğer Samsung S23 alırsam 5 yıl kullanırım. Ama eğer Samsung A23 alırsam 2 yıl sonra bu telefonu kullanmak benim için işkenceye döner.

Senin kullanmama bağlı mesela hoyrat kullanıyorsan, 1-2 sene gider, eğer düzgün bir şekilde kullanıyorsan 4-5 yıl, zaten telefon bir süre sonra bozulucak sonsuza kadar ömrü yok :D. Ben 1 senedir Samsung Galaxy A12 kullanıyorum, şu ana kadar hiç bozulmadı.

Xiaomi Mi 6 kullanıyorum ve ufak tefek birkaç sıkıntı dışında halen kullanılabilir duruyor. 2018 Mart'ta almıştım, telefon 2017 model. Yani zamanının kaliteli bir modeli ise 5-6 sene rahat kullanılabilir telefonlar.
Ben de geçen yıla kadar kullanıyordum, maalesef ekran bozuldu. 5 yıl sıkıntısız kullandım. Ekran bozulmasa uzun bir süre daha kullanırdım minik canavarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı