Telefon ile Oda Sıcaklığı ölçmek mümkün müdür?

İlatem

Centipat
Makaleler
5

Emrecngz

Decapat
Cihazların kendi sensörleri olabiliyor, barometre termometre gibi. Eğer sizde de varsa mümkün. Ama bu uygulama sahte gibi görünüyor, arkadaşın dediği gibi internet verilerini gösteriyor olmalı. Sonuçta tansiyon ölçme uygulaması bile var Play Store'da.

Oğuzhan T

Kilopat
Makaleler
57
Yer
Kahramanmaraş
Uygulama bilgilerinde istediği izinlerde konum bilgisi yazıyor. Telefon sıcaklığı ölçemez CPU sıcaklığı bile ölçemez sadece batarya sıcaklığı verisini çekebiliyor cihaz içerisinden.
Ekran Resmi 2022-01-28 10.36.49.png

Apocryphon

Picopat

İmport com. Google. Android. Gms.common. API. Status;
İmport com. Google. Android. Gms. Location. Locationrequest;
İmport com. Google. Android. Gms. Location. Locationsettingsrequest;
İmport com. Google. Android. Gms. Location. Zzay;
İmport Android. Hardware. Sensor;
İmport Android. Hardware. Sensorevent;
İmport Android. Hardware. Sensoreventlistener;
İmport Android. Hardware. Sensormanager;
İmport Android. Location. Criteria;
İmport Android. Location. Location;
İmport Android. Location. Locationlistener;
İmport Android. Location. Locationmanager;

Decompile ettim uygulamayı kullandığı kütüphaneler bunlar bunların bir tanesiyle CPU sıcaklığı okuyamaz genel olarak da CPU sıcaklığı okuyamaz sadece batarya sıcaklığını okuyabiliyoruz onunda her cihazda değil. Bazı uygulamalarsa size CPU sıcaklığı diye batarya sıcaklığını verirler.

Apocryphon

Picopat
Herhangi bir şekilde CPU sıcaklığını okuyabilir demedim zaten.
Telefon sıcaklığı dedim.

Telefon sıcaklığı için kullanılan sensörler öyle her cihazda yok maalesef. Ben de isterdim güzel bir termometresinin olmasını ama bu uygulama tamamen sahte ve telefon sıcaklığını maalesef doğru ölçemezsiniz bataryada. Ekran bunlarda cihazı ısıtacaktır ve ortam sıcaklığından fazla bir sıcaklık ortaya çıkar.

Oğuzhan T

Kilopat
Makaleler
57
Yer
Kahramanmaraş
Telefon sıcaklığı için kullanılan sensörler öyle her cihazda yok maalesef. Ben de isterdim güzel bir termometresinin olmasını ama bu uygulama tamamen sahte ve telefon sıcaklığını maalesef doğru ölçemezsiniz bataryada. Ekran bunlarda cihazı ısıtacaktır ve ortam sıcaklığından fazla bir sıcaklık ortaya çıkar.
Zaten uygulamanın sıcaklık ölçümü bakımından güvenilir olmadığını, batarya sıcaklığı gibi bilgilerden yola çıkarak tahmin üzerinden sonuç vereceğini yazmıştım. Sonrasında açıklamayı okuduğumda bu bilgiyi temin ettim.

Yeni konular

Yukarı