Telefon kapatıldıktan sonra açılmıyor

TrYaSaR51

Decapat
Daha fazla  
Akşam yatmadan önce telefonu tamamen kapatmıştım, sonrasında sabah açmaya kalktığımda açılmadı. Şarj etmeyi denedim, şarjı da almadı. Sorunu ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Akşam yatmadan önce telefonu tamamen kapatmıştım, sonrasında sabah açmaya kalktığımda açılmadı. Şarj etmeyi denedim, şarjı da almadı. Sorunu ne olabilir?

Anakart arızası olabilir 2 defa yaşamıştım kapatmıştım sabah açılmadı şarj almadı görüntü yoktu anakartını değiştirdim sonrasında çalıştı.

Markası modeli nedir? Bazı firmalar bilgisayar destekli kurtarma yazılımları sunarlar. Eğer cihazınız için sunulmuşsa onları deneyin.

Anakart arızası olabilir 2 defa yaşamıştım kapatmıştım sabah açılmadı şarj almadı görüntü yoktu anakartını değiştirdim sonrasında çalıştı.

Markası modeli nedir? Bazı firmalar bilgisayar destekli kurtarma yazılımları sunarlar. Eğer cihazınız için sunulmuşsa onları deneyin.

Hocam telefon Xiaomi Redmi 9T internetten biraz baktım hard reset ile düzellenler oluyormuş önce bunu isteyeceğim umarım anakart ile ilgili bir problem yoktur çok pahalı.

Hocam telefon Xiaomi Redmi 9T internetten biraz baktım hard reset ile düzellenler oluyormuş önce bunu isteyeceğim umarım anakart ile ilgili bir problem yoktur çok pahalı.
Mİ PC Suite programını deneyin. Bu bahsettiğim kurtarma yazılımlarından birisi ve işe yararsa(cihazınızı görür ve düzeltme seçeneklerini size gösterirse) cihazınız yazılımsal bir problemle karşılaşmış demektir ve sorununuzu çözebilir ancak diğer türlü cihazınız hiçbir şekilde USB portlarına da tepki vermiyorsa donanımsal problem olma durumu var. Siz yine de program cihazınızı görmezse yapabiliyorsanız(yapamıyorsanız veya cihaza zarar verme durumunuz varsa uygulamayın) cihazınızın anakart-pil bağlantısını söküp yeniden takmayı deneyin. Tabletlerde genelde küçük mandal şeklinde oluyor ama telefonlarda da muhtemelen benzerdir.

Mi PC Suite programını deneyin. Bu bahsettiğim kurtarma yazılımlarından birisi ve işe yararsa(cihazınızı görür ve düzeltme seçeneklerini size gösterirse) cihazınız yazılımsal bir problemle karşılaşmış demektir ve sorununuzu çözebilir ancak diğer türlü cihazınız hiçbir şekilde USB portlarına da tepki vermiyorsa donanımsal problem olma durumu var. Siz yine de program cihazınızı görmezse yapabiliyorsanız(yapamıyorsanız veya cihaza zarar verme durumunuz varsa uygulamayın) cihazınızın anakart-pil bağlantısını söküp yeniden takmayı deneyin. Tabletlerde genelde küçük mandal şeklinde oluyor ama telefonlarda da muhtemelen benzerdir.

Hocam daha yeni servile konuştum anakart yanmış telin.

Geri
Yukarı