Telefon, laptop gibi aygıtlar nasıl satılır?

desibel

Centipat
Arkadaşlar elimde bir laptop bir de telefon var. Bunları sahibinden, Letgo gibi yerlerden satmak istesem ve bir alıcı bulsam nasıl satışını yapacağım? Yani herhangi bir sözleşme vs. yapmak gerekiyor mu? Ücreti elden mi almak daha iyi olur yoksa IBAN'dan almak mı? Daha önce satış yapan arkadaşlar herhangi bir sorunla karşılaştınız mı?

Mantıklı olan sözleşmeli satmaktır. Ben kendi sattığım ürünleri öyle sattım hep. Ürünlerin sorunsuz olduğunu, sorunsuz bir satış işleminin gerçekleştiğine dair belge hazırlayıp, karşılıklı imzalatıyordum. En temizi. Sonradan başınız belaya girebilir. Çünkü bu tür bir olay yüzünden ifadeye çağırılmıştım. Dikkat. Letgo ve Sahibinden gibi sitelerde en mantıklısı elden alışveriştir. Ancak Dolap gibi uygulamalarda para sistemde tutulduğu için onda öyle bir problem yoktur. Sahibinden ve Letgodan alıcı bulduysanız satışı elden yapmanız tavsiyemdir.

Mantıklı olan sözleşmeli satmaktır. Ben kendi sattığım ürünleri öyle sattım hep. Ürünlerin sorunsuz olduğunu, sorunsuz bir satış işleminin gerçekleştiğine dair belge hazırlayıp, karşılıklı imzalatıyordum. En temizi. Sonradan başınız belaya girebilir. Çünkü bu tür bir olay yüzünden ifadeye çağırılmıştım. Dikkat. Letgo ve sahibinden gibi sitelerde en mantıklısı elden alışveriştir. Ancak dolap gibi uygulamalarda para sistemde tutulduğu için onda öyle bir problem yoktur. Sahibinden ve Letgo'dan alıcı bulduysanız satışı elden yapmanız tavsiyemdir.

Hocam bir satıcı olarak nasıl bir sözleşme yapmam gerekir?

Hocam bir satıcı olarak nasıl bir sözleşme yapmam gerekir?
Eklediğim görseldeki gibi bir sözleşme hazırlayabilir, video kaydı da alıp karşılıklı imzalayabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• resim_2023-04-14_170922804.png
    resim_2023-04-14_170922804.png
    16,2 KB · Görüntüleme: 22

Yeni konular

Geri
Yukarı