Telefon mu almak yoksa bilgisayar mı almak daha mantıklı?

Merhabalar arkadaşlar. Yakın bir zamanda elime bir miktar para geçecek. Bilgisayar veya telefon almayı istiyorum. Sizce ikisinden hangisini almalıyım, çok kararsızım ?

Kullandığım telefon;

iPhone 11 128 GB Kasım 2022'de ikinci el aldım. Ekranın LCD Olması üzüyor ve bataryasının daha iyi olmasını beklerdim. Birkaç yıla da güncelleme almayacak olması beni üzüyor. iPhone 13'e geçmeyi düşünüyorum.

Kullandığım bilgisayar;

Asus Vivobook Pro 17, Eylül 2022'de ikinci el aldım. Ekrna boyutu tam istediğim gibi, 17.3 İnç 1920x1080. Harman / Kardon da var. 8 GB RAM ve 250 GB NVMe M2 SSD Olması üzüyor. En yakın zamanda da 16 GB RAM ve 1 TB NVMe M2 SSD Yapmayı düşünüyorum. i7-8565U ve GTX 1050 Olması iyi bence. Oyun oynayan birisi değilim. Bilgisayara da çok bakan birisi değilim. Daha çok telefona bakarım. Bilgisayarın başına çok oturmam. Monster almak istiyorum. Tasarımı çok hoşuma gidiyor. Diğerlerini beğenmiyorum. RTX 3050 Almak istiyorum.

Alacağım bilgisayar;

Alacağım telefon;

Hocam o bilgisayar yerine bu bilgisayarı almak daha mantıklı, 12. nesil(daha çok çekirdeği var) ve 16 GB ram hem de 3050ti.
https://www.hepsiburada.com/monster...a=Monster+Notebook&url_src=and-product-detail
Eğer daha ucuz istiyorsanız 8 GB ramlik versiyonu;https://www.hepsiburada.com/monster...a=Monster+Notebook&url_src=and-product-detail

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Yakın bir zamanda elime bir miktar para geçecek. Bilgisayar veya telefon almayı istiyorum. Sizce ikisinden hangisini almalıyım, çok kararsızım?

Kullandığım telefon;

iPhone 11 128 GB kasım 2022'de ikinci el aldım. Ekranın LCD olması üzüyor ve bataryasının daha iyi olmasını beklerdim. Birkaç yıla da güncelleme almayacak olması beni üzüyor. iPhone 13'e geçmeyi düşünüyorum.

Kullandığım bilgisayar;

ASUS Vivobook Pro 17, Eylül 2022'de ikinci el aldım. Ekrna boyutu tam istediğim gibi, 17.3 inç 1920X1080. harman / kardon da var. 8 GB RAM ve 250 GB NVMe M.2 SSD olması üzüyor. En yakın zamanda da 16 GB RAM ve 1 TB NVMe M.2 SSD yapmayı düşünüyorum. i7-8565U ve GTX 1050 olması iyi bence. Oyun oynayan birisi değilim. Bilgisayara da çok bakan birisi değilim. Daha çok telefona bakarım. Bilgisayarın başına çok oturmam. Monster almak istiyorum. Tasarımı çok hoşuma gidiyor. Diğerlerini beğenmiyorum. RTX 3050 almak istiyorum.

Alacağım bilgisayar;

Alacağım telefon;

Ben bilgisayar almanızdan tarafım ancak attığınızn bilgisayar 8 GB RAM ve Hepsiburada'da özellestirme secenegi yok mosterin sitesinden aynı modeli secip 16 GB RAM yapın artık 8 GB RAM yetmiyor oyunlara 16 şart 2 slot olacak sekilde 8x8 tek slot 16 8x8 2 RAM'e göre gucsuz ve diger sıkıntı ekran kartı yazıyor ancak Max Q mu Max-P mi olduğu yazmıyor Max-P yazıyorsa masaüstü RTX 3050'ye denk demek ancak Max Q ise RTX 3050 olmasina ragmen sana GTX 1650 performansı verecektir Max Q aynı Intel'u serisi gibi şarj tasarrufu yapıp makineyi yavaşlatan sistemler Monster'in sitesinde hem özellestirme var hem de Max Q veya Max-P oldugu yazıyor ayrıxa ürünü alırken dikkat edin moster MSI gibi bir marka değil bazı kasaları kronik sıkıntılı iken bazi kasaları taş gibi ben 2019'dan beri Monster kullanıyorum benim kasa sağlam ancak diger Monster aldırdigımız kuzenim pek iyi şeyler yasamadı tabii o bilgisayarı 3 yil once almısti şu anda öyle dandik kasalar var mı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı