Telefon mu? Ehliyet mi?

19GFB07

Hectopat
İyi günler. Öncelikle konuyu yanlış yere açmış olabilirim. 2014 Kasım da 18 yaşıma girdim. Ehliyet ve telefon arasında kararsız kaldım. 2016 da ehliyet ile ilgili yeni yasa çıkmayacak olsa hemen telefon kararımı verirdim ama yasa gözümü korkuttu açıkcası. O yüzden elimden geldiğince hızlı almam lazım. Şu an emaneten bir akrabanın telefonunu kullanıyorum onu da en kısa zamanda vermem lazım. Ne yapmam gerektiği hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelik hangisi ise onu hallet. Ama ehliyet almak daha önemli bence. İdare edecek ucuz bir telefon alabilirsin. Ehliyet almak daha iyi olur. Ucuz bir telefon ile idare edersin.

Dostum seneye Haziran 'da bende almayı düşünüyorum nasipse. Biraz araştırdım kurstu, trafik masrafı, ehliyet masrafı 1500 'e geliyor. Bütçene göre davran ama öncelik ehliyet bence. Yeri gelir taksicilik yaparsın telefonu alırsın. 2016 'da hangi yasa çıkacak ?

İyi günler. Öncelikle konuyu yanlış yere açmış olabilirim. 2014 Kasım da 18 yaşıma girdim. Ehliyet ve telefon arasında kararsız kaldım. 2016 da ehliyet ile ilgili yeni yasa çıkmayacak olsa hemen telefon kararımı verirdim ama yasa gözümü korkuttu açıkcası. O yüzden elimden geldiğince hızlı almam lazım. Şu an emaneten bir akrabanın telefonunu kullanıyorum onu da en kısa zamanda vermem lazım. Ne yapmam gerektiği hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.
18 yaşına girer girmez ehliyet almalıydın ben 20 yaşında ehliyet aldım ama 18 yaşına girer girmez ehliyet almadığıma pişmanın düşünme bile.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı