Telefon Tamiri İçin Hangi Malzemelere İhtiyacım Olur?

O zaman güzel bir fikrim var yarın yeni bir konu acabilirim. Ets2 ve ATS icin. Bende oynuyorum çünkü.
Hocam telefon marka ve modellerini söyleyebilir misiniz ?
Profil resminden anladım etsyi :) Sadece ets oynadım ama atsyi bilmiyorum oynamadım.
- Casper via e3
- Sony xperia xa1
- Motorola modeli hatırlamıyorum
- Huawei p smart
Bunlardı telefonlar huawei pert halde o zor olurda, şansımı diğerlerinde denemek istiyorum.
Eğer bir bilginiz yok ise bence bu işlere bulaşmayın. Ama çoğu zaman alacağınız yedek parçaların yanında maksimum 5-6Tl'lik kit gönderiyorlar. Onlar iş görür. Havya yerine ise saç kurutma makinasının havasının sadece %5'i gelecek kadar ekrana tutarak yapmanız gerekli bu işde. Kendi başıma iPhone 4 ekranı değiştirmiştim.
Bir yerden başlamak gerekiyor diye düşünüyorum. Mutlaka zordur ince işleri vardır. Ama denemeden de tecrübe kazanılmıyor. Yapamayacaksam bile bunu deneyerek görmem lazım.
Kesinlikle öyle parçanın bozuk çıkmaması ve sonuçta çalışır olmasının zevki başka :D aslında ilk telefonu tamir ettirmiştim. 2 yıl önce 250 tl dokunmatik cam değişimi. Çok rezalet bir yapıştırma uygulaması yapmışlardı, bir haftada tekrar çatladı camı. Ücretsiz yenilediler yine kırıldı. Sinirlendim açtım youtube :D şimdi kontrol ettim. 95 lira set, yaklaşık 15 lira ptt'den alırken ödeme yapmıştım. Ekstra kaliteli bir yapıştırıcı ile ince işçilik gerekiyor.
çinden mi almıştın seti

Son düzenleme:
En son vergiler yükseldiği zaman mı aldın? Vergilerden dolayı Aliexpressten de alışveriş yapmaktan korkar oldum.

Kasım 2019'da almışım. Teslimde yüzde 18 oranında, önce dediğim gibi yaklaşık 15 tl vergi ödedim. Galiba yüzde 20'ye kadar vergi çıkabiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı