Telefon Tamiri Yapanlar Hangi Kaynaklardan Yararlanıyor?

Voltran

Kilopat
Daha fazla  
Samsung S3 telefonunda ekran problemi vardı. Tabi ekran almadım ama sadece içini açıp baktım neler var yok diye. Bağlantı kablolarıni kontrol ettim. Tabi sorum sadece S3 için değil genel telefon sorunlarında çözümü kendisi bulanlardan yardım almak istedim aslında. Telefonun her türlü sorunuyla ilgilenenler nelerden yararlanıyor? Videolar da izledim açıkçası ama bilgisi olanlar varsa tavsiye alabilirim. Malum garanti dışı telefonlarda genelde çok fazla ücret isteniyor. Bir de sorun olduğunda kendim halletmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz dikkatle bu işin üstesinden gelebilirsin. YouTube'a örneğin "Galaxy S7 repair" yazdığında sayısız kaynaktan içinin nasıl açıldığını öğrenebilirsin. Zaten açılışı zarar vermeden yaptıktan sonra gerisi pc toplamak gibi. Komplike bişey değil. Türkçe kaynak az bu yüzden İngilizce ara.

Belirtmeyi unuttum yazılı ve görsel kaynak için seversen iFixit: The Free Repair Manual güzel anlatır.

Son düzenleme:
Telefonların çoğu şeyi benzediği için veya bir iki adet farklılıklarla olması yüzünden, en eski yöntem olan deneme yanılmayla tecrübe kazanma. Ve çoğumuzun yaptığı sorunu Google' a veya Youtube' a yazarak sorunu çözme :D

YouTube'de iFixit ve JerryRigEverything gibi kanalları seyrediyorum. Özellikle Jerry çok güzel videolar yapıyor tavsiye ederim.

Telefonun içi bir kere açıldıktan sonra herkes yapabilir ama ilk yapmak profesyonellere düşer. Örnek vermek gerekirse iPhone'ler 2G'den 6S'e kadar yukarı doğru açılıyor (ekran ve kasa arası) ama iPhone 7 kitap gibi sağa doğru açılıyor ve bağlantı kabloları değişmiş.

Ama genelde benzer yapı var telefonlarda.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı