Telefona gelen hayati risk mesajı nedir?

Bu bildirim "Hücre Yayını" ile gönderilmiş ve bu sistem ABD'de yıllardır var. Türkiye'de de yavaş yavaş kullanıma girmesi güzel. Yalnız bu bildirim gördüğüm kadarıyla Turkcell abonelerine gitmiş sanırım, Türk Telekom abonesiyim ve bana bildirim gelmedi. Tabii, hücre yayınının türünü "Hayati Uyarı Bildirimi" olarak göndermeselerdi daha iyi olurdu sanki.

Gayet normal sadece bir hatirlatici

Dosya Ekleri

• B79B9FBD-4E8D-4223-9659-772892D4BBE3.jpeg
    B79B9FBD-4E8D-4223-9659-772892D4BBE3.jpeg
    62,7 KB · Görüntüleme: 42
Açıklamayı ben yapayım devletin zaten hiç bir zaman hiç bir şeye açıklama yaptığı yok. Şu an Türkiye genelinde bir çok bölgede yağmur yağışları yoğun bir şekilde devam ettiği için, oluşabilecek heyelan, sel vb. şeyler için insanlara bilgi amaçlı cihazlarına bu şekilde bilgiler gidiyor. Bu yağışların çok fazla etkili olduğu bölgelerde dikkate alınması gereken bir mesaj, engellemeye gerek var mı derseniz tartışılır ancak yakın çevrenizde bu şekilde bir sorun yaşanmıyorsa dikkate almanıza gerek yok.

Ses nasıl bir sesti bulursanız atabilir misiniz? İphone 6s kullanıyorum bana böyle bir bildirim gelmedi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı